Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովենիայի Հանրապետության նախագահ Բորութ Պահորին՝ երկրի Պետականության օրվա կապակցությամբ:
Նախագահը մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Սլովենիայի հետ ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված բարեկամական կապերը։
«Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք խորացնել և ամրապնդել մեր երկրների միջև հարաբերությունները թե՛ երկկողմ, և թե՛ բազմակողմ ձևաչափերում, որին մեծապես կնպաստի նաև Հայաստան-Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումը», -նշվում է ուղերձում։
Նախագահ Սարգսյանը Բորութ Պահորին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սլովենիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Словении
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Словения Боруту Пахору по случаю Дня государственности страны.
Президент, в частности, отметил, что Армения придает важность дружественным связям со Словенией, основанным на общих ценностях и взаимовыгодном сотрудничестве.
“Надеюсь, что совместными усилиями мы сможем углубить и укрепить отношения между нашими странами как в двустороннем, так и многостороннем форматах, чему будет способствовать также и реализация Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС”, - отмечается в послании президента.
Президент Саркисян пожелал Боруту Пахору крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Словении - мира и благоденствия.