ea16838cf69c2e82ca6d47cb419d5933
Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը և նրա եղբայրը՝ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը, դատական հայց են ներկայացրել Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի դեմ։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Datalex» դատական տեղեկատվական համակարգից:
Հայցադիմումը հրապարակային ներողություն խնդրելու և զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հրապարակայնորեն հերքելու և պատվին, արժանապատվությանն ու գործարար համբավին պատճառված վնասը փոխահոտւցելու պահանջների մասին է։
Հայցը ներկայացվել է հունիսի 2-ին և մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արմենուհի Բադիրյանին։

ea16838cf69c2e82ca6d47cb419d5933
Супруга премьер-министра Анна Акопян и ее брат, депутат парламентской фракции “Мой шаг” Грачья Акопян подали судебный иск против бывшего посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна. Об этом стало извесстно из судебной информационной системы “Datalex”.
Исковое заявление о требовании публичного извинения и публичного опровержения фактических данных, являющихся клеветой, и возмещения ущерба, нанесенного чести, достоинству и деловой репутации. Иск был подан 2 июня и подписан судьей суда общей юрисдикции Еревана Арменуи Бадирян.
Микаел Минасян опубликовал в интернете статью под названием “Популизм и грабеж. Государственный олигарх и целый самолет контрабандных сигарет”, в которой отмечалось, что с согласия Грачья Акопяна и Анны Акопян осуществляется контрабанда сигарет.