Կորոնավիրուսի՝ Սուրեն Պապիկյանի թեստի արդյունքը հայտնի է
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության մամուլի խոսնակ Արմինե Մուրադյանը Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնում է․
Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ նախարար Սուրեն Պապիկյանը երեկ կորոնավիրուսի երկրորդ թեստն է հանձնել, որի արդյունքները ևս բացասական են:
Բացասական են նաև նախարարության մյուս աշխատակիցների թեստերը, որոնք շփում էին ունեցել վարակակիրների հետ և այդ պատճառով գտնվում էին ինքնամեկուսացման մեջ:
Նախարարն ու նախարարության աշխատակիցները կվերադառնան աշխատանքային բնականոն գործունեությանը` իհարկե խստիվ պահպանելով անվտանգության կանոնները:

Известен результат теста Сурена Папикяна на коронавирус
Результаты второго теста министра территориального управления и инфраструктур Армении Сурена Папикяна на коронавирус также отрицательны.
Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь министерства Армине Мурадян.
«Сурен Папикян вчера сдал второй тест на коронавирус, результаты которого также отрицательные. Отрицательны также и тесты других сотрудников министерства, которые контактировали с инфицированными и по этой причине находились в самоизоляции», - отметила Мурадян.
По ее словам, министр и сотрудники министерства вернутся к нормальной работе, конечно, строго соблюдая правила безопасности.
Первый тест Сурен Папикян сдал 13 мая, который также был отрицательным.
Несколько дней назад тест на коронавирус сдали также министр здравоохранения Армении Арсен Торосян и министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян, имевшие контакты с больными.