Վաղը քաղաքացիների տեղաշարժն ազատ է, բայց տեղաշարժման թերթիկը՝ պարտադիր
Այսօր օրվա ընթացքում քաղաքացիները պարետատնից հեռախոսով նամակներ են ստանում, որ եթե ցանկանում են  փոխել իրենց մշտական բնակության կամ ինքնամեկուսացման վայրը, ապա կարող են տեղափոխվել ապրիլի 14-ին՝ ժամը 00:01-ից մինչև 23:59-ը:
«Ա1+»-ը պարետատնից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք սա ենթադրում է, որ մարդիկ կարող են վաղը առանց տեղաշարժման թերթիկ ներկայացնելու տեղափոխվել մի վայրից մյուսը, վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը տեղեկացրեց, որ տեղաշարժման թերթիկ քաղաքացիներին, այնուամենայինվ պետք է լինելու:
Մեր այն հարցադրմանը, թե ինչո՞ւ է պարետատունը նման որոշում կայացրել, շատ էին արդյո՞ք պարետատուն դիմած քաղաքացիները, ովքեր լուրջ պատճառներ են ունեցել տեղաշարժման և չեն կարողացել, օրինակ՝ մի վայրից մյուսը գնալ, վարչապետի խոսնակն ասաց.
«Եղել են քաղաքացիներ, որ դիմել են իրենց ինքնամեկուսացման վայրը փոխելու խնդրանքով, և վաղը՝ ապրիլի 14-ին, հնարավորություն է տրվում նրանց և մյուս բոլոր ցանկացողներին փոխել իրենց ինքնամեկուսացման վայրը»:
Հիշեցնենք, որ արտակարգ դրության ռեժիմը երկարացվեց ևս 30 օրով՝ մինչև մայիսի 14-ը, և միայն վաղը՝ ապրիլի 14-ին  քաղաքացիները հնարավորություն ունեն փոխելու իրենց մշտական բնակության կամ ինքնամեկուսացման վայրը:

Завтра передвижение граждан свободно, но листок передвижения обязателен
Поддержи А1+!Сегодня в течении дня граждане получали письма из комендатуры о том, что если они хотят изменить свое место постоянного проживания или самоизоляции, то могут переместиться 14-го апреля – с 00:01 по 23:59.
«А1+» поинтересовался у комендатуры, не предполагает ли это, что люди завтра могут перемещаться из одного места в другое, не предъявляя листка передвижения, пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян сообщила, что листок передвижения гражданам, тем не менее, понадобится.
На наш вопрос о том, почему комендатура приняла подобное решение, много ли граждан обращались в комендатуру, у которых были серьезные причины для передвижения, но они не могли, к примеру, переехать из одного места в другое, пресс-секретарь премьер-министра сказала:
«Были граждане, которые обращались с просьбой об изменении их места самоизоляции, и завтра, 14-го апреля, им и всем другим желающим предоставляется возможность изменить их место самоизоляции».
Напомним, что режим чрезвычайного положения был продлен еще на 30 дней – до 14-го мая, и только завтра, 14-го апреля, граждане имеют возможность изменить место своего постоянного проживания или самоизоляции.