Բոլոր 2 650 աշխատողները մեկ մարդու նման աշխատում են. «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի տնօրեն
Վանաձորի «Գլորիա» կարի ֆաբրիկան այս օրերին սովորական ռեժիմով աշխատում է: Տեղեկատվությունը «Ա1+»-ի հետ զրույցում հաստատեց նաև ֆաբրիկայի տնօրեն Բագրատիոն Դարբինյանը:
Տնօրենի փոխանցմամբ՝ բոլոր 2 650  աշխատողները մեկ մարդու նման աշխատում են:
Ինչ վերաբերում է վարչապետի՝ երեկ արված հայտարարությանը, որ փակվելու են սրճարաններ, ռեստորաններ, ինչպե նաև կդադարեն շինարարական աշխատանքները, եւ չեն գործի թեթեւ արդյունաբերության մի շարք ճյուղեր, Դարբինյանն ասաց՝ Ֆեյսբուքը պաշտոնական գործիք չէ, վարչապետը ենթադրել է, որ Կառավարությունում որոշում կկայացնեն և կփակեն.
«Քաղաքապետն ա զանգել՝ բա խի՞ չես փակել, ասում եմ՝ պարո՛ն Ասլանյան, ինչո՞ւ փակեմ, երբ Կառավարության որոշում կլինի կփակեմ, Դուք քաղաքապետարանը փակե՞լ եք, որ ես էլ գործարանը փակեմ»:
Վստահեցրեց, որ աշխատողներին բաժանված են դիմակներ, բոլոր կանոնները պահպանել են:
Հարցին, թե ունե՞ն 60-ից բարձր աշխատակիցներ, և եթե այո՝ հորդորե՞լ են նրանց մնալ տանը, Դարբինյանն ասաց.
«Ունենք, առաջարկել ենք, ասել ենք, ովքեր 60-ից բարձր են առանց որևէ արգելքի կարող են չգալ, մարդիկ գալիս են իրենց ցանկությամբ, ի՞նչ անեմ, դուրս հանե՞մ»:
Դարբինյանն ասաց՝ պետք է պաշտոնական փաստաթուղթ ունենան ձեռքների տակ, որպեսզի պատվիրատուներն էլ իրենց նկատմամբ սանկցիաներ չկիրառեն:

Все 2650 работников работают как один: директор швейной фабрики «Глория»
Директор ванадзорской швейной фабрики «Глория» в эти дни работает в обычном режиме. Информацию в беседе с «А1+» подтвердил также директор фабрики Багратион Дарбинян.
Как передает директор, все 2650 работников работают как один.
Касательно вчерашнего заявления премьер-министра о том будут закрыты кафе, рестораны, а также будут прекращены строительные работы, и не будут действовать ряд отраслей легкой промышленности, Дарбинян сказал: фейсбук – это не официальный инструмент, премьер предположил, что в Правительстве примут решение и закроют:
«Позвонил мэр, говорит: почему не закрываешь, говорю: господин Асланян, зачем закрывать? Когда будет решение Правительства, тогда закрою. Вы закрыли мэрию, чтобы я закрывал завод?»
Заверил, что работникам раздали маски, все правила соблюдены.
На вопрос, есть ли у них работники в возрасте старше 60-и лет, и если да, призвали ли их оставаться дома, Дарбинян сказал:
«У нас есть, мы предложили, сказали, все, кто старше 60-и, могут без какого-либо запрета не приходить, люди приходят по своему желанию. Что мне делать, выгнать их?».
Дарбинян сказал: у них должны быть в руках официальный документ, чтобы и заказчики не применяли санкции по отношению к ним.