Wizz Air-ի Վիեննա-Երևան-Վիեննա առաջին չվերթը կկայանա այսօր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ այսօր կայանալու է Wizz Air ավիաընկերության պլանավորված առաջին չվերթը Վիեննա- Երևան-Վիեննա ուղղությամբ:
«Վիեննայի «Վիեննա-Շվեխատ» օդանավակայանից չվերթը կմեկնարկի Վիեննայի ժամանակով ժամը 13:55-ին և Երևան կժամանի Երևանի ժամանակով 20:25-ին:
Տոմսերի առկայության վերաբերյալ խնդրում ենք կապ հաստատել ավիաընկերության հետ (ավիաընկերության կայքի էջ, կամ ավիաընկերության բջջային հավելվածով )
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ համաձայն ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահամնաված ցանկով ներքոնշյալ 16 պետություններից ժամանող օտարերկրացիների մուտքը արգելվում է Հայաստանի Հանրապետություն։
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք հետևել ՀՀ առողջապահության նախարարության, Արտաքին գործերի նախարարության և Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնի պաշտոնական հաղորդագրություններին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

90227934_886827668426137_4547759716603789312_n
20 марта состоится первый запланированный рейс авиакомпании “Wizz Air” - Вена-Ереван-Вена. Комитет гражданской авиации Армении сообщает об этом на своей странице в Facebook. Отмечается, что вылет из венского аэропорта “Вена-Швехат” назначен на 13:55 по венскому времени, прибытие в Ереван в 20:25 по ереванскому времени.
“О наличии билетов просим связаться с авиакомпанией (страница сайта авиакомпании или мобильное приложение авиакомпании). В то же время сообщаем, что согласно решению правительства Армении въезд в Республику Армения иностранцам, прибывающим из 16 стран, по установленному перечню, запрещен. Этими странами являются Китай, Иран, Южная Корея, Япония, Италия, Испания, Франция, Германия, Швейцария, Дания, Австрия, Бельгия, Норвегия, Швеция, Нидерланды и Соединенное Королевство”, - говорится в сообщении.
Комитет гражданской авиации призывает следить за официальными сообщениями Министерства здравоохранения, Министерства иностранных дел и Единого армянского информационного центра.
“На всей территории Республики Армения с 18:30 16 марта 2020 г. по 17:00 14 апреля 2020 г. объявлено чрезвычайное положение”, - говорится в решении правительства.