Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 18-ի ժամը 08:35-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը և Շիրակի մարզի Ամասիա գյուղի ավտոճանապարհները:
Շիրակի մարզի Աշոցք, Ամասիա գյուղերւմ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Տաշիր, Ստեփանավան, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Մարտունի, Ճամբարակ քաղաքներում և Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն:
Լոռու մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում (մառախուղ) և Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում, Ախուրյան, Ամասիա գյուղերում բուք է:
Սյունիքի մարզի Գորիս և Կապան քաղաքներում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги
Поддержи А1+!Министерство ЧС Армении сообщает, что по состоянию на 08:35 18-го марта в республике есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Автодороги, ведущие к крепости Амберд и к озеру Кари Арагацотнской области, закрыты на неопределенное время.
Труднопроходимы перевал Варденяц и автодороги села Амасия Ширакской области.
В селах Ашоцк, Амасия Ширакской области, в городах Ванадзор, Ташир, Степанаван Лорийской области, Гавар, Мартуни, Чамбарак Гегаркуникской области и в районе Арагац Арагацотнской области идет снег.
На автодорогах Лорийской области местами гололедица.
На участке Сараван-Зангер – туман, в городе Гюмри Ширакской области, в селах Ахурян, Амасия –метель.