Քոչարյանի եւ մյուսների գործով նիստը չի կայանա, բայց փաստաբանները դահլիճում են (տեսանյութ)
Առավոտ հայտնի էր՝ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով այսօրվա դատական նիստը չի կայանալու, քանի որ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը վատառողջ է։
Այսօրվա նիստին նախատեսվում էր միջնորդություն ներկայացնել դատարանին՝  Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքն նախկին վարապետերի անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու վերաբերյալ։
Ա1+-ին փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը նշեց, որ իրենց տեղեկացրել են, որ դատավորը վատառողջ է, և այսօրվա  դատական նիստը չի կայանալու, բայց  իրենք ներկա են  գտնվելու նիստին, քանի որ ընթացակարգը դա է պահանջում:
Այս պահին փաստաբանները գտնվում են դատարանի դահլիճում, Հովհաննես Խուդոյանը նշեց, որ իրենք սպասում են, որ  դատավոր  Դանիբեկյանի կազմից ներկայանան, և ասեմ, որ դատավորը վատառողջ է: Ի վերջո, նրանք դուրս եկան եւ պատասխանում են լրագրողների հարցերին։

Заседание по делу Кочаряна и остальных не состоится, но адвокаты находятся в зале (видео)
Утром было известно, что сегодняшнее судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и остальных не состоится, поскольку судья Анна Данибекян плохо себя чувствует.
На сегодняшнем заседании предусматривалось подать в суд ходатайство относительно замены меры пресечения Роберта Кочаряна арест на личную гарантию бывших премьер-министров.
На сегодняшнем заседании предусматривалось подать ходатайство в суд относительно замены меры пресечения Роберта Кочаряна на личную гарантию бывших премьер-министров.
Адвокат Ованнес Худоян сообщил «А1+», что им сообщили, что судья плохо себя чувствует, и сегодняшнее судебное заседание не состоится, но они будут присутствовать на заседании, поскольку этого требует процедура.
В настоящий момент адвокаты находятся в зале заседания, Ованнес Худоян отметил, что они ждут, что явятся из состава судьи Данибекян и скажу, что судья плохо себя чувствует. В конечном итоге, они вышли и отвечают на вопросы журналистов.