Արտակարգ դրությունը հաստատվեց առանց քվեարկության (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային ժողովը քիչ առաջ առանց քվեարկության հաստատեց ՀՀ ամբողջ տարածքում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին կառավարության ընդունած որոշումը
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ ԱԺ խմբակցություններից ոչ մեկը քննարկման ընթացքում չներկայացրեց արտակարգ դրության որոշումը չեղարկելու մասին նախագիծ։
«Ինչն, ըստ էության նշանակում է, որ Աժ բոլոր խմբակցություններն աջակցում են արտակարգ դրություն հայտարարելու կառավարության նախաձեռնությանը»,- ասաց նա։
ԱԺ կանոնակարգ օրենքով, եթե այլ նախագիծ չի առաջարկվում, ապա կառավարության առաջարկն ընդունվում է առանց քվեարկության։

Чрезвычайное положение установлено без голосования (видео)
Национальное собрание РА недавно без голосования подтвердило принятое правительством решение об объявлении чрезвычайного положения по всей территории РА.
Председатель НС Арарат Мирзоян объявил, что ни одна из фракций НС во время обсуждения не представила проекта отмены решения о чрезвычайном положении.
«Что, по сути означает, что все фракции НС поддерживают инициативу правительства объявить чрезвычайное положение»,- сказал он.
По закону регламент НС, если другого проекта не предлагается, то предложение правительства принимается без голосования.