Իտալիայից ժամանածները մեկուսացվել են Դիլիջանի ռազմական վարժարանում. ՊՆ խոսնակ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻտալիայից հատուկ չվերթով ժամանած ՀՀ քաղաքացիները մեկուսացվել են Դիլիջանում տեղեկայված Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի տարածքում, որն ունի առանձնացված ենթակառուցվածքներ:
Ելնելով ՀՀ բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին ՀՀ օրենքի 8-րդ հոդվածից, որը սահամանում է պետական և տեղական ինքակառավամարման մարմինների լիազորությունները բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման բնագավառում, ՊՆ-ն կառավարության կողմից լիազորված է կոորդինացնելու, օգտագործելու իր բոլոր ենթակառուցվածքներն ու միջոցները սանիտահիգիենիկ և համաճարակային միջոցառումների կազմակերպման և բնակչության, առաջին հերթին զինծառայողների, սանիտարահամաճարակային անվտանգությունն ապահովելու համար:
Ըստ անհրաժեշտության, ՊՆ-ն, պետական գերատեսչությունների հետ համագործակցելով, իր ամբողջ ներուժն ու ենթակառուցվածներն ի սպաս է դնելու կորոնավիրուսի կանխարգելման և վերացման համար: Միաժամանակ տեղեկացնում եմ, որ ուսուցման կազմակերպման գործընթացի վրա այս որոշումը որևէ ազդեցություն չի ունենալու: Վարժարանի տարածքը կանխարգելիչ միջոցառումներից հետո կախտահանվի:

Прибывшие из Италии изолированы в Дилижанском военном училище: Пресс-секретарь МО
Поддержи А1+!Граждане Армении, прибывшие из Италии специальным рейсом, изолированы на территории Военно-спортивного лицея им. Монте Мелконяна, имеющего специальные инфраструктуры.
"Исходя из ст. 8 Закона Республики Армения “Об обеспечении санитарно-эпидемиологической безопасности населения Республики Армения”, которая устанавливает полномочия государственных и местных органов самоуправления в области обеспечения санитарно-эпидемиологической безопасности населения, МО уполномочено правительством координировать, использовать все свои инфраструктуры и средства для организации санитарно-гигиенических и эпидемиологических мероприятий и обеспечения санитарно-эпидемиологической безопасности населения, в первую очередь военнослужащих. При необходимости МО, сотрудничая с государственными ведомствами, применит весь свой потенциал и инфраструктуру для предотвращения и ликвидации эпидемии коронавируса. В то же время сообщаю, что данное решение не будет иметь никакого влияния на процесс организации обучения. Территория гимназии после профилактических мероприятий будет обезврежена”, - отметила Степанян.