21712_Erevani_qaxaqapetaran_M
Առողջապահության նախարարության առաջարկով, կորոնավիրուսի վարակի տարածման հավանականությունը նվազեցնելու նպատակով, մարտի 17-ից
կփակվի Երևանի քաղաքապետարանի գլխավոր մասնաշենքում (Արգիշտի 1) գործող «Մեկ պատուհան» գրասենյակը։
Քաղաքացիների դիմումների ընդունումը կկազմակերպվի Երևանի քաղաքապետարանի Բյուզանդի 1/3 հասցեում գործող մասնաշենքում։
Կդադարեցվեն քաղաքացիների ընդունելությունները ստորաբաժանման ղեկավարների և վարչական շրջանների աշխատակիցների կողմից։
Կչեղարկեն քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակիցների մասնակցությունը ցանկացած բնույթի հավաքներին, նիստերին, միջոցառումներին, բացառությամբ այն դեպքերի, եթե դրանք անցկացվում են հեռակա կարգով։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ գործերով հարուցված վարչական վարույթի լսումները հետաձգվում են։
Քաղաքացիներին կոչ ենք անում օգտվել քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում հասանելի առցանց գործիքներից՝ վճարումներ կատարելու և դիմումներ մուտք անելու համար։
Դիմումների համար՝ http://arcanc.yerevan.am/am/fast-app/
Հիշեցնենք նաև, որ Երևանի քաղաքապետարանում, ինչպես նաև բոլոր վարչական շրջաններում գործում են թեժ գծեր»։

21712_Erevani_qaxaqapetaran_M
По предложению Министерства здравоохранения, с целью снижения вероятности распространения коронавируса с 17 марта будет закрыта служба “одно окно”, действующая в главном корпусе мэрии Еревана (Аргишти 1).
“Прием заявлений граждан будет организован в здании мэрии Еревана по адресу Бюзанда 1/3. Будут прекращены приемы граждан руководителями подразделения и сотрудниками административных районов. Будет отменено участие сотрудников мэрии и административных районов в собраниях, заседаниях, мероприятиях любого характера, за исключением тех случаев, когда они проводятся заочно. Слушания по административному производству, возбужденному по делам об административном правонарушении, откладываются”, - отметил Карапетян.
Мэрия Еревана призывает граждан для осуществления платежей и подачи заявлений пользоваться доступным на официальном сайте онлайн инструментарием. Для подачи заявлений можно перейти по следующей ссылке: http://arcanc.yerevan.am/am/fast-app/