Երիտասարդ աղջիկը պատռել է բուկլետը, որը նրան Մետրոյում տվել է վարչապետը (տեսանյութ)
«Ես սա համարում եմ «Այո»-ի ամենամեծ քարոզչությունը, որովհետեւ այս երիտասարդ կնոջ անվտանգությանը ոչինչ չի սպառնում, նրան անզգույշ չեն քաշքշում մոտակա զուգարանում, նա շարունակելու է ապրել իր բնականոն կյանքով, ազատ արտահայտելու է իր տեսակետը, աշխատանքից չի ազատվելու, որովհետեւ ապրում է եւ ապրելու է Ազատ եւ Երջանիկ Հայաստանում։
Նա Հայաստանի Հանրապետության Հպարտ քաղաքացի է։ Եւ ես` որպես Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ, իմ պարտքն եմ համարում ապահովել նրա իրավունքների լիարժեք իրացումը։ Դուխով ժողովուրդ ջան, դուխով։)»,- ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետը:
Տեղեկացնենք, որ այսօր Երևանի մետրոպոլիտենում քարոզչություն անելիս ուղևորներից երիտասարդ մի աղջիկ պատռեց իրեն մեկնած քարոզչական բուկլետն ու նետեց վարչապետ Փաշինյանի ուղղությամբ:

Молодая девушка порвала буклет, который ей в метро дал премьер-министр (видео)
Поддержи А1+!«Я считаю это самой большой пропагандой «Да», потому что безопасности этой молодой женщины ничего не угрожает, ее не дергают неосторожно в ближайшем туалете, она продолжит жить своей нормальной жизнью, будет свободно выражать свою точку зрения, ее не уволят с работы, потому что она живет и будет жить в Свободной и Счастливой Армении.
Она – Гордая гражданка Республики Армения. И я, как премьер-министр Республики Армения, считаю своим долгом обеспечить полноценную реализацию ее прав. С духом, народ, с духом J», - написал на своей странице в фейсбук премьер-министр РА.
Сообщим, что сегодня во время агитационной кампании в ереванском метро, молодая пассажирка порвала протянутый ей агитационный буклет и бросила его в направлении премьер-министра Пашиняна.