ԱԳՆ-ն ՀՀ քաղաքացիներին կոչ է անում խուսափել մի շարք երկրներ այցելելուց
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ կապված  նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակի վերաբերյալ․
«Հաշվի առնելով նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակի տարածման ներկա իրավիճակը՝ հորդորում ենք ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես խուսափել Իրանի Իսլամական Հանրապետություն, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն, Ճապոնիա, Հարավային Կորեայի Հանրապետություն և Իտալիայի Հանրապետություն (առավելապես՝ հյուսիսային շրջաններ) այցելություններից, բացառությամբ խիստ անհրաժեշտ դեպքերի:
Այնուամենայնիվ՝ այնտեղ գտնվելու կամ այցելելու պարագայում հորդորում ենք հետևել ՀՀ առողջապահության նախարարության կամ տվյալ երկրի համապատասխան իշխանությունների ցուցումներին և խորհուրդներին, անհրաժեշտության դեպքում՝ կապ հաստատել ՀՀ դեսպանությունների հետ»։

МИД Армении из-за эпидемии коронавируса призывает граждан избегать поездок в 5 стран
Министерство иностранных дел Армении призывает граждан Армении временно избегать поездок в Иран, Китай, Японию, Корею и Италию.
“Учитывая нынешнюю ситуацию с распространением эпидемии коронавируса нового типа COVID-19, призываем граждан Армении временно избегать поездок в Исламскую Республику Иран, Китайскую Народную Республику, Японию, Республику Корея и Итальянскую Республику (преимущественно северные районы), за исключением крайне необходимых случаев.
Тем не менее, в случае пребывания в этих странах или поездок призываем следовать указаниям и советам Министерства здравоохранения Республики Армения или соответствующих властей данной страны, в случае необходимости, связываться с посольствами Республики Армения”.