Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցել է Գերման Ավագյանի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Գերման Ավագյանի մահվան կապակցությամբ․
Խոր ցավով տեղեկացա լուսանկարիչ, վավերագիր ու լրագրող Գերման Ավագյանի անժամանակ մահվան մասին:
Իր պրոֆեսիոնալ գործունեության ընթացքում Գերման Ավագյանը լուսանկարների միջոցով հետևողականորեն անդրադարձել է հանքարդյունաբերության, մտավոր առողջության, հաշմանդամության ու աղքատության խնդիրներին՝ այդպիսով նպաստելով դրանց վեր հանմանն ու բարձրաձայնմանը:
Նրա պրոֆեսիոնալ բարձր հատկանիշների մասին են վկայում միջազգային տարբեր հեղինակավոր կազմակերպություններում՝ ՄԱԿ-ում, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում և աշխարհի մի շարք երկրներում բացված բազմաթիվ ցուցահանդեսները:
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Գերման Ավագյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և նրա բոլոր ընկերներին:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Германа Авакяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Германа Авакяна.
“С глубокой болью узнал о безвременной кончине фотографа, документалиста и журналиста Германа Авакяна.
В ходе своей профессиональной деятельности Герман Авагян посредством своих фотографий всегда обращался к проблемам горнорудной промышленности, интеллектуального здоровья, инвалидности и нищеты, тем самым способствуя их выявлению и озвучиванию.
О его высоких профессиональных качествах свидетельствуют его многочисленные фотовыставки в различных авторитетных международных организациях - ООН, ЮНЕСКО и в ряде стран мира.
Выражаю свои соболезнования членам семьи, родным и всем друзьям Германа Авакяна”, - говорится в телеграмме соболезнования премьер-министра.