86371076_473279963340522_8919531606360719360_n
Խորհրդարանական ճեպազրույցները «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար  Էդմոն Մարուքյանը սկսեց շնորհավորանքով։ Նա Սուրբ Վալենտինի օրվա առթիվ բոլորին սեր  ու երջանկություն մաղթեց։
«Մարդկանց  սիրեք նաև ընդդիմություն եղած ժամանակ, մի սպասեք իշխանության գան, նոր սիրեք։ Սերը պակասում է Ազգային ժողովում, տպավորություն է, որ մարդիկ սիրո կարիք ունեն, դրա համար մենք պետք է մեր լուսավոր սերը փոխանցենք»,- ընդգծեց Էդմոն Մարուքյանը։
Դիտարկմանը, թե «այս շաբաթ սերը պակասել էր Ձեր և իշխանության միջև, ինչո՞ւ, նաև երեկ Թևան Պողոսյանն ասել էր, եթե անձնական շահը վեր դասի պետականից, ապա ինքը պատրաստ է իր  տանը հյուրընակելու և նորից մերձեցնելու», պատասխանեց․
«Ես հիշեցնեմ, որ Թևան Պողոսյանին չի հաջողվել մեզ մերձեցնել, այդ երեկոյից հետո Փաշինյանը ամենվատ ելույթն է ունեցել Վանաձորում։ Այո, մեր դեմ բոլոր կարմիր գծերը խախտած  հակաքարոզչություն է, և դա արվում է այն բանի համար, որ մենք համաձայն չենք և այս ընթացքում մեր բարձրաձայնած մտահոգությունը հետևյալն է, որ իշխանությունը իր հետ չհամաձայնող մարդկանց ասում է, որ դուք նախկին եք, ծախված եք, սև եք, ամեն ինչ, այսինքն՝ մեր մեջ ոչ մի բան չի եղել, մի հարց կա, որի հետ մենք համաձայն չենք»։
ԼՀԿ ղեկավարն ասաց, եթե իրենց նկատմամբ քննադատություններին  չարձագանքեն, այդպես էլ ճիշտ չի։
«Մենք կարող ենք այսօր սիրահարների տոնի հետ կապված մորատորիում հայտարարել, և այսօր ինչ գրեն, մենք չպատասխանենք»- նկատեց Էդմոն Մարուքյանը։

86371076_473279963340522_8919531606360719360_n
Глава фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян начал парламентские брифинги с поздравления. По случаю дня Святого Валентина он пожелал всем любви и счастья.
«Любите людей и тогда, когда вы в оппозиции, не ждите прихода к власти, чтобы только потом любить. Любви не хватает в Национальном собрании, такое впечатление, что люди нуждаются в любви, поэтому мы должны передать нашу светлую любовь»,  - подчеркнул Эдмон Марукян.
На наблюдение, что «на этой неделе стало меньше любви между Вами и властью, почему? Также вчера Теван Погосян сказал, если личный интерес будет ставиться выше государственного, он готов принять у себя дома и вновь сблизить», ответил:
«Напомню, что Тевану Погосяну не удалось нас сблизить, после этого вечера Пашинян самым худшим образом выступил в Ванадзоре. Да, против нас контрпропаганда, перешедшая все красные линии, и это делается за то, что мы не согласны, и за это время озвученное нами беспокойство следующее, что власти говорят не согласным с ними людям, что вы – прежние, продажные, черные, все, т. е. между нами ничего не произошло, есть вопрос, с которым мы не согласны».
Глава ПСА сказал, если они не будут реагировать на критику в свой адрес, это тоже неправильно:
«Мы можем сегодня в связи с днем влюбленных объявить мораторий, и сегодня что бы ни писали, мы не будем отвечать», - отметил Эдмон Марукян.