Վարչապետը մեկնում է Գերմանիա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այց կկատարի Գերմանիայի Դաշնային  Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում վարչապետը Բեռլինում հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: Երկու երկրների ղեկավարները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Կառավարության ղեկավարը Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության Ֆրիդրիխ Էբերթ հիմնադրամում հանդիպում կունենա ԳԴՀ գիտական, փորձագիտական շրջանակների հետ:
Փետրվարի 14-ին վարչապետ Փաշինյանը կմեկնի Մյունխեն, որտեղ կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համաժողովի շրջանակում  նախատեսված են վարչապետի երկկողմ մի շարք հանդիպումներ:

Премьер-министр вылетает в Германию
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян с 13 по 15 февраля совершит рабочий визит в Федеративную Республику Германия. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
В ходе визита премьер-министр в Берлине встретится с канцлером ФРГ Ангелой Меркель. Лидеры двух стран выступят с заявлениями для представителей СМИ. Никол Пашинян встретится также и с председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Глава правительства в Фонде Фридриха Эберта Социал-демократической партии встретится с научными, экспертными кругами ФРГ.
14 января премьер-министр Пашинян выедет в Мюнхен, где примет участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности. В рамках конференции запланирован ряд двусторонних встреч премьер-министра.