Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հորդանանի թագավորի դիմավորման արարողությունը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած՝ Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր, Նորին Արքայական Մեծություն Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ Հուսեյն Ալ Հաշիմիի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության և Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգերը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և թագավոր Աբդալլահ Երկրորդը պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի ստուգայց։ Նախագահն ու թագավորը միմյանց են ներկայացրել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակություններին և ընդունել են պատվո պահակախմբի քայլերթը:

В резиденции президента Армении состоялась официальная церемония встречи короля Иордании (видео)
В резиденции президента Республики Армения состоялась официальная церемония встречи короля Иорданского Хашимитского Королевства, Его Королевского Величества Абдаллы Второго Ибн аль-Хусейна аль-Хашими, прибывшего в Армению с официальным визитом.
В исполнении военного оркестра прозвучали государственные гимны Иорданского Хашимитского Королевства и Республики Армения.
Президент Армен Саркисян и король Абдалла Второй в сопровождении командира почетного караула провели осмотр военного оркестра и почетного караула. Президент и король представили друг другу официальные делегации обеих стран и приняли парад почетного караула.