Նախագահ Սարգսյանի հրավերով Հայաստան է ժամանել Հորդանանի թագավորը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով այսօր առաջին անգամ պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր, Նորին Մեծություն Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ Հուսեյն Ալ Հաշիմին:
Թագավոր Աբդալլահ Երկրորդի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նրա եղբայր, Նորին Արքայական Մեծություն արքայազն Ալի բին Ալ Հուսեյնը, թագավորի կրոնական ու մշակութային հարցերով խորհրդական և անձնական պատվիրակ Նորին Արքայական Մեծություն արքայազն Ղազի բին Մոհամմեդը, Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների հարցերով նախարար Այման Սաֆադին, թագավորի հաղորդակցության և համակարգման հարցերով խորհրդական Բիշեր Ալ Խասավնեհը, արդյունաբերության, առևտրի և մատակարարումների նախարար Տարեկ Համմուրին:
Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում բարձրաստիճան հյուրին դիմավորել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Աբդալլահ Երկրորդ թագավորն իսլամական աշխարհում մեծ հեղինակություն վայելող գործիչ է, Հաշիմյան թագավորական դինաստիայի ներկայացուցիչ, Մուհամմադ մարգարեի 41-րդ սերնդից, գահ է բարձրացել 1999թ. փետրվարի 7-ին: Աբդալլահ Երկրորդը Երուսաղեմի քրիստոնեական և իսլամական սրբավայրերի խնամակալն է:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և Հորդանանի թագավորը հանդիպել էին 2019թ. ապրիլին Հայաստանի նախագահի՝ Հորդանան աշխատանքային այցի ժամանակ, որի ընթացքում էլ Հայաստանի նախագահը հրավիրել էր Հորդանանի թագավորին այցելել Հայաստան։

По приглашению президента Саркисяна в Армению прибыл король Иордании
По приглашению президента Республики Армена Саркисяна 10 февраля в Армению с официальным визитом впервые прибыл король Иорданского Хашимитского Королевства Его Величество Абдалла II Ибн Аль-Хусейн Аль-Хашими.
В состав делегации Иордании вошли брат короля, Его Королевское Величество принц Али бин Аль-Хусейн, главный советник по религиозным и культурным вопросам, личный представитель короля, Его Королевское Величество Гази бин Мухаммад, министр иностранных дел и эмигрантов Айман Сафади, советник короля по вопросам коммуникации и координации Бишер Аль-Хасавнех, министр промышленности, торговли и снабжения Тарик аль-Хаммури.
В ереванском аэропорту “Звартноц” высокопоставленного гостя встретил вице-премьер Мгер Григорян.
Абдалла II Ибн Аль-Хусейн Аль-Хашими пользуется большим авторитетом в исламском мире. Он является представителем Хашимитской королевской династии в 41-ом поколении от пророка Мухаммеда, взошёл на трон 7 февраля 1999 г.
Президент Саркисян и король Иордании встречались в апреле 2019 года в ходе рабочего визита президента Армении в Иорданию. Президент Армении пригласил Короля Иордании посетить Армению.