Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի առևտրային բանկերի ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի մի խումբ առևտրային բանկերի ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ հատկապես արտերկրում իր հանդիպումների ժամանակ մշտապես նշում է, որ Հայաստանն ունի կայուն և զարգացած բանկային համակարգ, ինչը շատ կարևոր է հնարավոր ներդրողներին Հայաստանի առավելությունները ներկայացնելու, երկրի հանդեպ վստահության տեսանկյունից:
Նախագահը բանկային և ֆինանսատնտեսական համակարգի կայունությունը Հայաստանում ներդրումներ կատարելու, բիզնես սկսելու համար լավ նախադրյալ է համարել:
Նախագահի առաջարկով բանկերի ղեկավարները ներկայացրել են համակարգի զարգացումների, առկա խնդիրների և դրանց լուծման վերաբերյալ իրենց մոտեցումները: Մտքերի փոխանակություն է ծավալվել Հայաստանի ֆինանսական, բանկային համակարգերի և, ընդհանուր առմամբ, տնտեսության, բանկերի զարգացման, միջազգային համագործակցության շուրջ:

Армен Саркисян встретился с руководителями и представителями ряда коммерческих банков Армении (видео)
Президент Армении Армен Саркисян 5 февраля встретился с руководителями и представителями ряда коммерческих банков Армении.
Армен Саркисян отметил, что во время своих встреч за рубежом он всегда отмечает, что в Армении стабильная и развитая банковская система, что очень важно для представления преимуществ Армении потенциальным инвесторам, а также с точки зрения доверия к стране.
Президент посчитал стабильность банковской и финансовой системы Армении хорошей предпосылкой для осуществления инвестиций и открытия бизнеса.
По предложению президента руководители банков представили свои подходы к развитию системы, существующие проблемы и пути их решения.
Стороны обменялись мнениями о финансовой, банковской системах Армении и экономике в целом, развитии банков, международном сотрудничестве.