Կորոնավիրուս․ կա արդյո՞ք վտանգ Հայաստանում․ քննարկում (տեսանյութ)
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը արտակարգ դրություն է հայտարարել կորոնավիրուսի բռնկման պատճառով: Ինչ է սա նշանակում, ինչ պետք է անեն մյուս երկրները համաճարակի բռնկումը կանխարգելելու նպատակով։ Ինչ է անում Հայաստանն այս ուղղությամբ։
Սահմանային հսկողությունից մինչեւ հիվանդանոցներ․ Հայաստանը պատրա՞ստ է արդյոք դիմագրավելու կորոնավիրուսին, եթե հանկարծ դեպք արձանագրվի մեր երկրում։ «Մեկ մետր» հեռավորությունը կարող է կանխե՞լ վարակի տարածումը։ Այս եւ այլ հարցերի պատասխանները մեր քննարկման ընթացքում։
«Ա1+»-ի տաղավարում են Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Լիլիթ Ավետիսյանը, Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի Հիգիենիկ, սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային վերահսկողության վարչության պետ Աննա Հարությունյանը եւ Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի խորհրդական Էլվիրա Միրզոյանը։ Մանրամասները՝ տեսանյութում

Коронавирус: есть ли опасность в Армении? Обсуждение (видео)
Всемирная организация здравоохранения объявила чрезвычайное положение из-за вспышки короновируса. Что это означает, что должны сделать другие страны с целью предотвращения вспышки эпидемии? Что делает Армения в этом направлении?
От пограничного контроля до больниц: готова ли Армении противостоять коронавирусу, если вдруг в нашей стране будет зафиксирован случай? Может ли расстояние «одного метра» предотвратить распространение инфекции? Ответы на эти и другие вопросы во время нашего обсуждения.
В студии «А1+» заместитель генерального директора Национального центра контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения Лилит Аветисян, начальник Управления гигиенического, санитарно-гигиенического и противоэпидемического контроля Инспекционного органа здравоохранения и труда Анна Арутюнян и советник руководителя Инспекционного органа продовольственной безопасности Эльвира Мирзоян. Подробности – в видеоматериале