Քաղավիացիայի կոմիտեն` Միլան-Երևան չվերթի ընթացքում առաջացած խնդիրների մասին
«ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն իրազեկված է Ռայանէյր ավիաընկերության հունվարի 28-ի Միլան-Երևան FR4456 չվերթի ընթացքում առաջացած խնդիրների մասին՝ կապված որոշ ուղևորների չփոխադրման հետ:
Միաժամանակ ՔԱԿ-ի կողմից վերոգրյալ խնդրի վերաբերյալ տեղեկացվել է Ռայանէյր ավիաընկերության ղեկավարությանը:
Ձեր իրավունքների մասին հստակ տեղեկություն կարող եք գտնել ԵՄ կանոնադրության փաստաթղթից՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով 1-9ը հոդվածներին: ԵՄ կանոնադրությանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ կայքից https://eur-lex.europa.eu/resource.html…
Խնդիրների դեպքում կարող եք նաև դիմել “ՓԱՍԵՆՋԵՐ.ԷՅԵՄ” ՍՊԸ-ին /PASSENGER.AM/ ձեր իրավունքները պաշտպանելու համար:

Комитет гражданской авиации о проблемах с рейсом Милан-Ереван
Комитет гражданской авиации Армении проинформирован о проблемах, возникших с рейсом Милан-Ереван Fr4456 авиакомпании “Ryanair” 28 января, в связи с невозможностью перевозки некоторых пассажиров. Об этом сообщил Комитет гражданской авиации при правительстве Армении.
“Комитет гражданской авиации проинформировал руководство авиакомпании “Ryanair” о вышеуказанной проблеме. Вы можете найти точную информацию о своих правах из документа устава ЕС, обращая особое внимание на статьи 1-9. С уставом ЕС можете ознакомиться на следующем сайта  https://eur-lex.europa.eu/resource.html…
При возникновении проблем для защиты ваших прав вы можете также обратиться в ООО ”ПАСЕНДЖЕР ЭЙ ЕМ” /PASSENGER.AM/ ", - говорится в сообщении.