«Մշտապես կադրային քաղաքականություն է իրականացվում»․ Երեւանը նոր ոստիկանապետ ունի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ է նշանակվել գնդապետ Արմեն Գասպարյանը։ Տեղեկությունը «Ա1+»-ին հայտնեցին Երևանի ոստիկանությունից։
Երևանի նախկին ոստիկանապետ, գնդապետ Գարիկ Ղուկասյանի պաշտոնանկության պատճառներն իմանալու համար կապ հաստատեցինք Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ, գնդապետ Աշոտ Ահարոնյանի հետ։
Մեր հարցին, թե արդյոք նախկին ոստիկանապետի պաշտոնանկության պատճառն ա՞յն է, որ համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են երեք ոստիկան և քաղաքացիական հագուստով մի խումբ անձինք ծխում, և ծխողներից մի քանիսը ծխախոտի մնացորդները գցում են գետնին, Ահարոնյանը պատասխանեց․ «Ոչ, ոստիկանությունում մշտապես կադրային քաղաքականություն է իրականացվում՝ հաշվի առնելով աշխատանքները»։

83001532_1069029080105185_8170784726378872832_n
Начальником полиции города Еревана РА назначен полковник Армен Гаспарян. Информацию «А1+» сообщили из ереванской полиции.
Для того, чтобы узнать причины отставки бывшего начальника полиции Еревана, полковника Гарика Гукасяна мы связались с начальником управления информации и по связям с общественностью Полиции, полковником Ашотом Аароняном.
На наш вопрос, правда ли, что причина отставки бывшего начальника полиции в том, что в интернете распространилась информация, где видно, как трое полицейских и группа лиц в гражданском курят, и несколько курящих бросают окурки на землю? Ааронян ответил: «Нет, в полиции постоянно проводится кадровая политика, учитывая работу».