82433262_2700023636746903_4070750345083486208_n
Համաշխարհային կրթական համաժողովին մասնակցելու նպատակով Լոնդոնում գտնվող ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանն ու նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանն այցելել են «Տորիանո» տարրական դպրոց: Հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից։
Նախարարը ծանոթացել է կրթական ծրագրի STEM բաղադրիչին, դպրոցի տնօրինության հետ քննարկել համայնքահեն կրթական ծրագրի ձևավորման կարևորությունը: Միացյալ Թագավորության այս տարրական դպրոցում կազմակերպվում է 1-6-րդ դասարանների կրթություն: Սովորողները տարբեր առարկաների շրջանակում ուսումնասիրում են համայնքային խնդիրները, ինչպես նաև «Տեխնոլոգիա» առարկայի միջոցով սովորում անհրաժեշտ ծրագրավորում` խնդիրների լուծման համար:
Հիշեցնենք, որ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունը Միացյալ Թագավորության կրթության պետական նախարար Դամիան Հայնդզի հրավերով մեկնել են Լոնդոն, որտեղ հունվարի 20-22-ը տեղի է ունենում Համաշխարհային կրթական համաժողովը:

82433262_2700023636746903_4070750345083486208_n
Находящиеся в Лондоне для участия во Всемирном образовательном форуме министр науки образования, культуры и спорта Араик Арутюнян и заместитель министра Аревик Анапиосян посетили начальную школу “Ториано”.
Министр ознакомился с компонентом образовательной программы “STEM”, обсудил с руководством школы значение формирования образовательной программы. В этой начальной школе Соединенного Королевства организовано образование с 1 по 6 класс. Учащиеся изучают общинные проблемы в рамках разных предметов, а также по предмету “Технология” обучаются необходимому программированию для решения различных проблем.
Напомним, что делегация во главе с министром МСФО Араиком Арутюняном по приглашению государственного министра образования Великобритании Дамиана Хайндза находится в Лондоне, где с 20 по 22 января проходит Всемирный образовательный форум.