Ամենամեծ ճնշման տակ գործող լրատվամիջոցները հեռուստաընկերություններն են․ Գեղամ Մանուկյան (տեսանյութ)
Շատ կարևոր է բազմակողմանի, օբյեկտիվ լրատվության տրամադրումը հանրությանը։ Ազգային ժողովում տեսալսողական մեդիածառայությունների ոլորտի օրենսդրական փոփոխությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումների ժամանակ նշեց «Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերության լրատվական և հասարակական-քաղաքական հաղորդումների տնօրեն Գեղամ Մանուկյանը։ Միեւնույն ժամանակ շեշտեց․
«Կա մի վիճակ, երբ որ քաղաքական ուժերից մեկը որոշում է՝ ես այս հեռուստաընկերությունում կամ այս լրատվականում ներկա չեմ, որոշում է ու վերջ։ Հիմա կարո՞ղ է այդ լրատվամիջոցը ապահովել օբյեկտիվություն, բազմակողմանիություն»։
Ըստ Գեղամ Մանուկյանի՝ այսօր օրենքի շրջանակում ամենամեծ ճնշման տակ գործող լրատվամիջոցները հեռուստաընկերություններն են, որովհետև նրանք սահմանափակված են տարբեր օրենքներով։

Телекомпании – это СМИ, действующие под самым большим давлением: Гегам Манукян (видео)
Очень важно предоставление общественности всесторонней, обьективной информации. Во время парламентских слушаний законодательных изменений в сфере аудивизуальных медиауслуг Национального собрания отметил директор информационных и общественно-политических программ телекомпании «Еркир медиа» Гегам Манукян. В то же время подчеркнул:
«Есть состояние, когда одна из политических сил решает: я не присутствую в этой телекомпании или этом СМИ, решает и все. Сейчас может это СМИ обеспечить обьективность, всестороннесть?»
По мнению Гегама Манукяна, сегодня в рамках закона СМИ, действующие под самым большим давлением, - это телекомпании, поскольку они ограничены различными законами.