«Այս տարի կտեղադրվի 500 նոր վերելակ»
«Հաշվի առնելով մայրաքաղաքում անցած 2019-ին եկամուտների հավաքագրման արդյունքները՝ Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը վերանայել է վերելակների փոխարինման ծրագիրը՝ հնգապատկելով նախօրոք հայտարարված ծավալները։
Այդպիսով, այս տարի համայնքի միջոցներով, նախօրոք հայտարարված 100-ի փոխարեն, կտեղադրվի 500 նոր վերելակ։
Քաղաքապետարանում կայացած հերթական գործա-կարգավարական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը նշել է, որ փոխարինման աշխատանքների ընթացքում հաշվի կառնվեն մինչ այժմ 20 վերելակի փոխարինման ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրներն ու առանձնահատկությունները։
Հիշեցնեմ, որ տեղադրվող բոլորովին նոր վերելակները հարմարեցված են տեսողության, լսողության եւ հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող անձանց գործածությանը»։

82865333_10218505319496441_4427807701002616832_n
«Учитывая результаты сбора доходов в столице в прошедшем 2019-м году, мэр Еревана Айк Марутян пересмотрел программу замены лифтов, пятикратно увеличив предварительно объявленные объёмы.
Таким образом, в этом году на средства общины вместо ранее объявленных 100-а, будут установлены 500 новых лифтов.
Во время очередного делового-регулятивного совещания в мэрии мэр Айк Марутян отметил, что в ходе работ по замене будут учитываться проблемы и особенности, возникшие в ходе замены предыдущих 20 лифтов.
Напомню, что устанавливаемые совершенно новые лифты приспособлены для использования лицами с проблемами, зрения, слуха и опорно-двигательного аппарата».