Կինս դեռևս 2019-ի ամռանից չի աշխատում Լենա Նազարյանի գրասենյակում․ Ռուստամ Բադասյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը Ֆեյսբուքի իր էջում անդրադարձել է տարածված այն լուրերին, թե իր կինն աշխատում է Լենա Նազարյանի գրասենյակում։
« Հերքում. Կինս դեռևս 2019 թվականի ամռանից չի աշխատում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանի գրասենյակում (տես Լենա Նազարյանի հերքումը՝ https://www.facebook.com/lena.nazaryan.5/posts/3027405860623961):
Ես ոչ ուղղակի, ոչ էլ անուղղակի կերպով չեմ մասնակցել ու մասնակցում փաստաբանական գրասենյակի կառավարմանը և որևէ առնչություն չունեմ վերջինիս հետ (կինս փաստաբանի արտոնագիրը ստացել է դեռևս 2016 թվականին, և այդ մասին տեղեկությունը հասանելի է advocates.am կայքում: Նույն ժամանակահատվածում տարբեր կարգավիճակներով զբաղվել է փաստաբանական գործունեությամբ)։
Ես ինքս եղել եմ այլ փաստաբանական գրասենյակի բաժնետեր, սակայն շահերի բախման իրավիճակներից խուսափելու համար, դեռևս ՊԵԿ-ում, հրաժարվել եմ իմ բաժնետոմսերից։
Հ.Գ. Պատվիրատուի պատվերը կրկին վատ է իրականացվում, իսկ այդ նպատակով տրամադրված գումարները զրո արդյունք են տալիս, իսկ առջևում նոր ծախսեր են
Հ.Գ.2 Բարեփոխումները, կոռուպցիայի դեմ արդյունավետ պայքարի համար անհրաժեշտ քաղաքականության մշակումն անխափան շարունակվելու են»։

Моя супруга еще с лета 2019 года не работает в офисе Лены Назарян: Рустам Бадасян
Министр юстиции Рустам Бадасян обратился на своей странице в Фейсбук к распространенным слухам о том, что его супруга работает в офисе Лены Назарян.
«Опровержение. Моя супруга еще с лета 2019 года не работает в офисе вице-председателя НС РА Лены Назарян (см. опровержение Лены Назарян   https://www.facebook.com/lena.nazaryan.5/posts/3027405860623961).
Я ни прямо, ни косвенно не участвовал и не участвую в управление адвокатской конторой и не имею к нему никакого отношения (моя супруга получила адвокатскую лицензию еще в 2016 году и информация об этом доступна на сайте advocates.am. В тот же период в различных статусах занималась адвокатской деятельностью).
Я сам был пайщиком другой адвокатской конторы, однако во избежание состояний столкновения интересов, еще в КГД отказался от своей доли.
П.С. Заказ заказчика вновь исполняется плохо, и предоставленные с этой целью деньги дают нулевой результат, а впереди новые расходы
П.С.2. Реформы, разработка необходимой политики для эффективной борьбы с коррупцией будут бесперебойно продолжаться».