Թրամփը շատ հետաքրքիր քաղաքական գործիչ է, որին հաճախ լուրջ չեն ընկալում․ Արման Նավասարդյան (տեսանյութ)
Արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանի համոզմամբ՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շատ հետաքրքիր քաղաքական գործիչ է, որին, սակայն, հաճախ լուրջ չեն ընկալում։ Ըստ արտակարգ և լիազոր դեսպանի՝ նա հետաքրքիր հատկանիշ ունի, երբ որ ասում է մի բան, որին մարդիկ չեն հավատում, բայց անում է դա։
Արման Նավասարդյանը որոշ վերապահումներ ունի՝ կապված Իրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսի կողմից Իրաքում հրթիռակոծված «Այն Ասադի» և «Էրբիլի» ռազմաբազաների վերաբերյալ, որտեղ տեղակայված են ամերիկյան ռազմական օբյեկտները։
«Էդ ո՞նց եղավ, որ էդ հրթիռները խփում են սանտիմետրի ամենամեծ ճշգրտությամբ, ոչ մի վնաս չեղավ, արդյոք նախօրոք ասվա՞ծ չէր, որ էդ մարդկանց էնտեղից դուրս բերեն։ Արդյոք դա նախնական պայմանավորվածությո՞ւն չէր»,- նկատեց նա։
Ըստ Արման Նավասարդյանի՝ Իրան-ԱՄՆ առճակատում չի լինի։
«Կարող են լինել պրոքսի գործողություններ, ոչ այնքան պրոքսի, որքան կետային, որովհետև այստեղ մեծ դեր կարող է խաղալ տարածաշրջանում գոյություն ունեցող տեռորիստական մթնոլորտ, որը հիմա ավելի է սրվում Լիբիայի կապակցությամբ»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով ԱՄՆ նախագահի երեկվա հայտարարությանը՝ Արման Նավասարդյանը հավելեց, որ Դոնալդ Թրամփը «ջինը բաց է թողել շշից» այն առումով, որ Թեհրանին լավություն է արվել, որպեսզի նա համառ կերպով շարունակի իրագործել միջուկային զենք բեռելու ցանկությունը։

Трамп – очень интересный политический деятель, которого часто не воспринимают серьезно: Арман Навасардян (видео)
Чрезвычайный и полномочный посол Арман Навасардян убежден: президент США Дональд Трамп – очень интересный политический деятель, которого, однако, очень часто не воспринимают серьезно. По мнению чрезвычайного и полномочного посла, у него есть интересное свойство, когда говорит то, чему люди не верят, но делает это.
У Армана Навасардяна есть некоторые оговорки, связанные военными базами «Аль-Асади» и «Эрбили», обстрелянные Корпусом стражей иранской революции, где размещены американские военные объекты.
«Как случилось, что эти ракеты бьют с самой большой точностью в сантиметр, не произошло никаких повреждений, не было ли сказано накануне, чтобы этих людей вывели оттуда? Не было ли это предварительной договоренностью», - заметил он.
По мнению Армана Навасардяна, столкновения Иран-США не будет.
«Могут быть прокси-операции, не столько прокси, сколько точечные, поскольку здесь может сыграть большую роль террористическая атмосфера, существующая в регионе, которая сейчас еще больше обостряется в связи с Ливией», - сказал он.
Обратившись к вчерашнему заявлению президента США, Арман Навасардян добавил, что Дональд Трамп «выпустил джина из бутылки» в том плане, что Тегерану была оказана услуга, чтобы тот упрямо продолжал осуществлять желание приобретения ядерного оружия.