Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել Վոլոդոմիր Զելենսկիին և Հասան Ռոհանիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանի շրջակայքում տեղի ունեցած  ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ ցավակցական հեռագրեր է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդոմիր Զելենսկիին և Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին:
Ուկրաինայի նախագահին հղված հեռագրում ասված է.
«Հարգելի պարոն Զելենսկի,
Խոր վշտով ստացա Թեհրանի մոտակայքում «Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ»-ին պատկանող ինքնաթիռի կործանման ցավալի լուրը:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին: Այս դժվարին պահին մենք Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդի կողքին ենք»:
Իրանի նախագահին հղված հեռագրում ասված է.
Ցավով տեղեկացա հունվարի 8-ին Թեհրանի շրջակայքում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի մասին, որը տասնյակ մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:  Հայ ժողովրդի անունից իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին և Իրանի բարեկամ ժողովրդին»:

Пашинян направил телеграммы соболезнования Володимиру Зеленскому и Хасану Рухани
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграммы соболезнования президенту Украины Володимиру Зеленскому и президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани в связи с авиакатастрофой, произошедшей под Тегераном.
В послании президенту Украины говорится:
Уважаемый господин Зеленский,
С глубокой скорбью узнал весть о крушении принадлежащего компании “Международные авиалинии Украины” самолета под Тегераном.
От имени армянского народа и от себя лично выражаю глубокие соболезнования семьям и родственникам погибших. В это трудное время мы рядом с дружественным народом Украины”.
В послании президенту Ирана говорится:
Ваше превосходительство,
Со скорбью узнал о произошедшей 8 января трагической авиакатастрофе под Тегераном, ставшей причиной гибели десятков людей. От имени армянского народа выражаю самые глубокие соболезнования Вам, семьям погибших и дружественному народу Ирана”.