Կալանավորի՝ հիվանդանոցից փախուստի դիմելու գործի նախաքննությունն ավարտվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավորի կողմից հիվանդանոցից փախուստի դիմելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 1974թ. ծնված «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավորը, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվող 3 դատական գործերով հանդիսանալով ամբաստանյալ, կալանավորումը խափանման միջոց ընտրված լինելու պայմաններում, 11.02.2019թ. նշված ՔԿՀ-ից բուժման նպատակով տեղափոխվել է «Արմենիա» ԲՀԿ-ի սրտաբանական բաժին և գտնվելով անվտանգության աշխատակիցների հսկողության տակ՝ 18.02.2019 թվականին՝ ժամը 15.35-ի սահմաններում, դիմել է փախուստի:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ փախուստի դիմաց կալանավորին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 355-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Հայտարարվել է նախաքննության ավարտի մասին և քրեական գործը, մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին:

Завершено следствие по уголовному делу по побегу заключенного из больницы
В следственном отделе административных районов Ачапняк и Давидашен следственного управления Следственного комитета Армении завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту побега из больницы заключенного УИУ “Нубарашен”.
Согласно данным, полученным в ходе предварительного следствия, заключенный УИУ “Нубарашен” 1974 г.р.,  подсудимый по трем судебным делам, рассматриваемым в суде общей юрисдикции Еревана, в условиях избрания меры пресечения в виде заключения под стражу, 11.02.2019 г. из указанного УИУ для лечения был переведен в кардиологический отдел МЦ “Армения” и, находясь под наблюдением сотрудников безопасности, 18.02.2019 года, около 15: 35, совершил побег.
На основании полученных достаточных доказательств заключенному предъявлено обвинение по ч. 1 ст. 355 УК Армении.
Было объявлено о завершении предварительного следствия. Уголовное дело с ходатайством об утверждении обвинительного заключения и направлении в суд было направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия.