ՀՀ նախագահի նստավայրում հյուրընկալվել են Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի երեխաները (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահի նստավայրի հյուրերն այսօր Տավուշի մարզի Չինարի, Այգեպար, Մովսես, Ներքին Կարմիրաղբյուր և Պառավաքար համայնքների, ինչպես նաև Գյումրիի Շալե կենտրոնի երեխաներն էին:
Ավելի վաղ Տավուշի և Շիրակի մարզեր կատարած աշխատանքային այցերի ընթացքում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը երեխաներին հրավիրել էր նախագահական նստավայր՝ մասնակցելու ամանորյա տոնական միջոցառմանը և միասին նշելու գալիք Ամանորը:
Նախագահական նստավայրում փոքրիկ հյուրերի համար կազմակերպվել էր տոնական շոու-ծրագիր՝ տարբեր խաղային համարներով: Երեխաներին ողջունել, բարեմաղթանքներ են հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը, որից հետո նրանք միասին վառել են նստավայրի տոնածառի լույսերը:
Արմեն Սարգսյանը զրուցել է երեխաների հետ, հետաքրքրվել է նրանց նախասիրություններով: «Եկեք պայմանավորվենք, որ մյուս տարի բոլորդ լավ եք սովորելու, լինելու եք խելոք և խելացի, որպեսզի դառնաք այն, ինչ երազում եք, որպեսզի մեր հայրենիքը լինի հզոր և ուժեղ: Իսկ ես խոստանում եմ, որ անպայման նորից հյուր կգամ ձեզ»,-ասել է նախագահը:
Լրագրողների հետ զրույցում Հանրապետության նախագահը նշել է, որ հնարավորության դեպքում կցանկանար հյուրընկալել Հայաստանի բոլոր մարզերի երեխաներին, հատկապես նրանց, ովքեր ավելի շատ ուշադրության կարիք ունեն: «Բոլոր երեխաները տաղանդավոր են, նրանք մեծ ապագա ունեն և մեր բոլորի ուշադրության կարիքը: Նրանցից յուրաքանչյուրը մի հսկայական աշխարհ է, ունեն մեծ գաղափարներ, երևակայություն»,-նշել է նախագահը:
Տիկին Նունե Սարգսյանն էլ ասել է. «Երեխաներից ամեն մեկը մի մոլորակ է: Այս փոքրիկները հրաշք են, գեղեցիկ, խելոք, համարձակ, աշխույժ և շփվող: Ցանկանում եմ, որ մեր երկրի ամեն երեխա լինի երջանիկ և առողջ»:
Երեխաների այցը կազմակերպվել էր Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից: Նրանք ոչ միայն հյուրընկալվել են նախագահականում, այլև հնարավորություն են ունեցել մուլտֆիլմ դիտել «Մոսկվա» կինոթատրոնում, զբոսնել մայրաքաղաքում և ամանորյա նվերներ ստանալ Ձմեռ պապից:

В президентской резиденции принимали детей из приграничных сел Тавушской области (видео)
24 декабря в резиденции президента РА  гостями были дети из приграничных общин Чинари, Айгепар, Мовсес, Неркин Кармирагбюр и ПаравакарТавушской области Республики Армения, а также Гюмрийского центра Шале.
Президент Армении Армен Саркисян еще во время рабочего визита в областиТавуш и Ширак пригласил детей в свою резиденцию, чтобы они приняли  участие в праздновании Нового года и вместе отпраздновали наступающий Новый год.
В президентском дворце для маленьких гостей было организовано небольшое шоу с различными игровыми номерами. Детей встретили и пожелали им всех благ  президент Армении Армен Саркисян и его супруга Нуне Саргсян, после чего они вместе с детворой зажгли огни рождественской елки.
«Дети приграничных общин очень активны, им просто нужно уделять больше внимания. Благодаря таким мероприятиям они также могут приглашать детей из Ереванана организованные ими праздники», - сказал Армен Саркисян, добавив, что он всегда получает положительные эмоции от любого ребенка - независимо от того, являются ли они его внуками или нет.
Супруга президента сказала, что дети - это для нее маленькаявселенная, заряженная  позитивными эмоциями.
«Я впечатлена этими детьми, они совсем не стесняются, они говорили с нами, танцевали - они были активными», - сказала Нуне Саркисян.
Помимо пребывания в президентском дворце, дети имели возможность посмотреть мультфильм в кинотеатре «Москва», прогуляться по столице и получить новогодние  подарки от Деда Мороза.