ՌԴ դեսպանն այցելել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն ու դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկն այցելել են ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան:
ՌԴ դեսպանը ծանոթացել է համալսարանի ծրագրերին, առարկաների դասավանդմանը, հանդիպումներ է ունեցել սպա-ունկնդիրների հետ և պատասխանել նրանց հարցերին: ՊԱՀՀ-ի ղեկավարության հետ քննարկվել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, հետագա փոխգործակցության ուղղություններն ու հեռանկարները:

Меморандум о биологических лабораториях почти готов: посол РФ
Поддержи А1+!24 декабря Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации в Республике Армения Сергей Копыркин и военный и военно-воздушный атташе посольства полковник Андрей Грищук посетили Национальный исследовательский университет обороны Министерства обороны Республики Армения.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны РА.
Посол России ознакомился с университетскими программами, учебными предметами, встретился софицерами-слушателями и ответил на их вопросы. Вместе с руководством НИУО обсуждались вопросы, представляющие взаимный интерес, направления и перспективы дальнейшего взаимодействия.