Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, կալանավորվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդու՝ Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը վերահաստատելու վերաբերյալ միջնորդությունը։ Նարեկ Սարգսյանի կալանքը վերահաստատվել է երկամսյա ժամկետով։
Այս մասին «Ա1+»-ին հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
Նշենք, որ Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանքի վերահաստատման միջնորդություն էր ներկայացվել դատարան:
Դեկտեմբերի 21-ին Նարեկ Սարգսյանը ոստիկանության ծառայողների ուղեկցությամբ Չեխիայից տեղափոխվել էր Հայաստան:
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հունիսի 26-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունում քրեական գործ էր հարուցվել՝ քրեական օրենսգրքի ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի և դրանց պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու կամ պատրաստելու նպատակով կամ դրանց ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով:
Հուլիսի 6-ին Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում, հուլիսի 24-ին՝ միջազգային հետախուզում: Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ, ինչպես և ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն, համագործակցելով եվրոպական մի շարք երկրների իրավապահ կառույցների ու Ինտերպոլի հետ, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ, դեկտեմբերի 6-ին Պրահայում հայտնաբերել էին ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից միջազգային մակարդակով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Ալեքսանդրի Սարգսյանին: Հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է։

Племянник Сержа Саркисяна Нарек Саркисян арестован
Поддержи А1+!Суд общей юрисдикции города Еревана удовлетворил ходатайство о возобновлении меры пресечения в отношении Нарека Саркисяна.
Ранее в суд было представлено ходатайство об аресте в качестве меры пресечения в отношении Нарека Саркисяна.
21 декабря Нарек Саркисян в сопровождении сотрудников полиции из Чехии был доставлен в Армению. 26 июня в Службе национальной безопасности Армении было возбуждено уголовное дело по признакам приобретения, сбыта, хранения, перевозки или ношения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств и незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с целью сбыта или изготовления, или незаконного сбыта. 6 июля Нарек Саркисян был объявлен в розыск, 24 июля - в международный розыск. Различные подразделения полиции, а также Национальное центральное бюро Интерпола в Армении, в сотрудничестве с правоохранительными структурами ряда европейских стран и Интерполом, благодаря масштабным оперативно-розыскным мероприятиям 6 декабря в Праге обнаружили Нарека Александровича Саркисяна, объявленного правоохранительными органами РА в международный розыск.
Предварительное следствие по уголовному делу продолжается.
Нарек Саркисян обвиняется в незаконном обороте, сбыте, хранении, перевозке или ношении оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, а также незаконном обороте наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров с целью сбыта или изготовления, или незаконного сбыта.