79681568_1919482091528833_705689789889773568_o
«Բաս Վոյաժ» ուղևորափոխադրումներով զբաղվող տրանսպորտային ընկերությունն իր ֆեյսբուքյան էջում նկարներ էր տեղադրել՝ «Մեր նոր քաղաքային ավտոբուսներն արդեն Երևանում են. Շուտով կլինեն երթուղում» գրառմամբ։
«Ա1+»-ը փորձեց մանրամասներ ճշտել։
Մեզ հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչություն գլխավոր մասնագետ Սամվել Հայրապետյանն ասաց, որ տեղյակ չեն «Բաս Վոյաժ»-ի ավտոբուսներից։
««Բաս Վոյաժ»-ը մեզ չի ենթարկվում։ Այն ընդհանրապես տուրիստական երթուղիների վրա է աշխատում։ Նրանք քաղաքային մոդիֆիկացիայի ավտոբուս չունեն, իրենցը միջպետական փոխադրումների համար է»,- նշեց նա։
Զրուցեցինք նաև «Բաս Վոյաժ»-ի աշխատակից Գոհար Հովսեփյանի հետ։ «Այս պահին դեռ որոշված չէ։ Երևանի քաղաքային երթուղում է լինելու, բայց կոնկրետ որ երթուղում՝ դեռ պարզ չէ»,- ասաց Գոհար Հովսեփյանը։ Իսկ թե որտեղից են բերվել մեքենաները, Հովսեփյանը պատասխանեց՝ Գերմանիայից, սակայն դրանք օգտագործվա՞ծ են, թե՞ նոր, նա տեղյակ չէ։
Երևանի քաղաքապետարանի Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն պետի տեղակալ  Տարոն Գևորգյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ դեռևս տեղեկություններ չունի։
Նույն լուսանկարները ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել էր նաեւ Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Աշոտ Սարգսյանը։ Փորձեցինք կապ հաստատել նաև նրա հետ, սակայն չհաջողվեց։
Ավտոբուսների վերաբերյալ մանրամասներ (նոր է, թե օգտագործված, քանիսն են) իմանալու համար փորձեցինք կապ հաստատել նաև «Բաս Վոյաժ» ընկերության տնօրեն Հովհաննես Մանուկյանի հետ, սակայն կրկին չհաջողվեց։

Для ереванского городского маршрута привезли новые автобусы из Германии
Поддержи А1+!Транспортная компания, занимающаяся пассажироперевозками, «Бас Вояж», разместила фотографии на своей странице в фейсбук, с записью «Наши новые городские автобусы уже в Ереване, скоро будут на маршруте».
«А1+» попытался уточнить подробности.
В беседе с нами главный специалист транспортного управления мэрии Еревана Самвел Айрапетян сказал, что они не знают об автобусах «Бас Вояж».
«”Бас Вояж” нам не подчиняется. Он вообще работает на туристических маршрутах. У них нет автобусов городской модификации, их автобусы для межгосударственных перевозок», - отметил он.
Поговорили также с сотрудницей «Бас Вояж» Гоар Овсепян. «На данный момент пока не решено. Будет на городском маршруте Еревана, но конкретно на каком маршруте – пока не ясно», - сказала Гоар Овсепян. А откуда привезены автомобили – Овсепян ответила: из Германии, однако использованные они или новые – она не знает.
Заместитель начальника Управления информации и по связям с общественностью мэрии Еревана Тарон Геворгян в беседе с «А1+» сказал, что у него пока нет информации.
Те же фотографии разместил на фейсбук-странице и член фракции «Мой шаг» Ашот Саркисян. Попытались установить связь и с ним, однако не удалось.
Для того, чтобы узнать подробности об автобусах (новые или использованные, сколько их) попытались установить связь также с директором компании «Бас Вояж» Ованнесом Манукяном, однако вновь не удалось.