Ռոբերտ Քոչարյանի ելույթի ընթացքում իրավիճակը դահլիճում լարվեց (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎերաքննիչ քրեական դատարանում շարունակվում է Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատական նիստը։ Վերջինս իր ելույթում արձագանքեց տուժողի իրավահաջորդի այն խոսքերին, թե ինքը վտանգավոր է մեր պետականության համար։
«Այս մոլորակի վրա կա երկու հայկական պետություն և երկուսում էլ ես ղեկավար եմ եղել։ Որևէ որոշում առանց ինձ չի կայացվել։ Հայստանում ես 10 տարի եղել եմ նախագահը։ Մինչև իմ նախագահ դառնալը Հայաստանը դասվում էր աղքատ երկրների շարքին։ Իմ նախագահության ժամանակ երկիրը դարձել է միջին եկամուտներ ունեցող երկիր»։
Քոչարյանը հարց բարձրացրեց՝ ինչպե՞ս կարող է այսպիսի արդյունքներ գրանցած մարդը համարվել վտանգ պետականության համար։ Քոչարյանի ելույթի ընթացքում առարկություն ներկայացրեց տուժողի իրավահաջորդի ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանը։ Քոչարյանը, սակայն, շարունակեց խոսքը։
Նա շեշտեց , որ այդ նույն քաղաքացին՝ խոսքը տուժողի իրավահաջորդի մասին է, երկու տարի առաջ իրեն մեղադրել է իր կնոջ՝ ինֆարկտի արդյունքում մահվան մեջ։ Ռոբերտ Քոչարյանի ելույթից հետո դահլիճում ծափեր հնչեցին, ինչից հետո Քոչարյանի կողմնակիցների և հակառակ կողմի միջև փոխադարձ մեղադրանքներ հնչեցին։

Во время выступления Роберта Кочаряна ситуация в зале накалилась (видео)
Поддержи А1+!В Апелляционном уголовном суде продолжается судебное заседание по делу Роберта Кочаряна. Последний в своем выступлении отреагировал на слова правопреемника пострадавшего, что он опасен для нашей государственности.
«На этой планете есть два армянских государства, и в обоих я был руководителем. Ни одно решение не принималось без меня. В Армении я 10 лет был президентом. Прежде чем я стал президентом, Армения причислялась к бедным странам. Во время моего президентства страна стала страной со средними доходами».
Кочарян спросил: как может человек, зарегистрировавший такие результаты, считаться опасностью для государственности? Во время выступления Кочаряна высказала возражения представитель правопреемника пострадавшего Седа Сафарян. Кочарян, однако, продолжил свою речь.
Он подчеркнул, что тот же самый гражданин – речь идет о правопреемнике пострадавшего – два года назад обвинял его в смерти своей супруги от инфаркта. После выступления Роберта Кочаряна в зале прозвучали аплодисменты, после чего между сторонниками и противниками Кочаряна прозвучали взаимные обвинения.