Դավիթ Խաժակյանը ավագանու եզակի պրոֆեսիոնալ անդամներից է․ Նաիրա Զոհրաբյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը կոռեկտ չի համարում գնահատական տալ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության որոշմանը, որով մտադիր են Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության կազմից հետ կանչել խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանին։
Բայց նշում է՝ եթե «Լուսավոր Հայաստանը» գտնում է, որ ավագանու մյուս 2 անդամները չեն սպասարկում «Լուսավոր Հայաստան»-ի քաղաքական օրակարգը, շահը, ապա իրենք իրավասու են կայացնելու նման որոշում։
«Մենք կուզենայինք, որ առողջ մթնոլորտ լիներ Երևանի ավագանիում, որովհետև այսօր քաղաքի առջև այնպիսի լրջագույն խնդիրներ են ծառացած, և Երևանի քաղաքային մեծամասնությունը էնպես խելահեղ կատաղությամբ չի կարողանում այդ խնդիրները լուծել։ Ես շատ կուզենայի, որ 2 ընդդիմադիր խմբակցությունները կարողանային խնդիրները բարձրացնել և գոնե հնչելի դարձնել, որովհետև դրանց լուծելը մեր քիչ քվոտաներով դժվար է»,- նկատեց Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը զերծ մնաց գնահատական տալուց Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամներ Անի Խաչատրյանի և Թեհմինա Վարդանյանի գործունեությանը։ Ինչ վերաբերում է Դավիթ Խաժակյանին, ապա Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց․
«Դավիթ Խաժակյանին համարում եմ պրոֆեսիոնալ ավագանի, իր երիտասարդ տարիքում այդ ամբողջ ավագանու կազմում եզակի պրոֆեսիոնալ ավագանիներից մեկն է»։
Նշենք, որ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամները 3-ն են։ Դավիթ Խաժակյանը «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության անդամ է, իսկ Անի Խաչատրյանը և Թեհմինա Վարդանյանը՝ «Հանրապետություն» կուսակցության։
Անդրադառնալով Էդմոն Մարուքյանի դժգոհություններին՝ ԶԼՄ-ների լուսաբանման վերաբերյալ, Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց, որ ավագանու երեկվա նիստին ամբողջությամբ ծանոթ չէ, չի կարող ասել, թե ԶԼՄ-ները որքանով են անաչառ եղել։
«Մի փոքր հատված հետևեցի, որն ինձ վրա շատ վատ, տգեղ տպավորություն թողեց, բայց ես կուզենայի, եթե մեր լրատվամիջոցները տալիս են ավագանու ելույթը, ապա տան նաև քաղաքապետի( եթե իհարկե, դրան հետևել է) իգնորը, ծիծաղը։ Այսինքն՝ ընտրովի լրատվությունը ինձ համար ընդունելի չէ»,- նշեց նա։

Давид Хажакян - один из редких профессиональных членов совета старейшин: Наира Зограбян (видео)
Депутат от фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян считает некорректным давать оценку решению партии “Светлая Армения”, которым намерены отозвать из состава фракции совета старейшин Еревана “Луйс” главу фракции Давида Хажакяна.
Однако отмечает: если “Светлая Армения” считает, что другие 2 члена совета старейшин не обслуживают политическую повестку, интерес “Светлой Армении”, они уполномочены принять подобное решение.
“Мы бы хотели, чтобы в совете старейшин Еревана была здоровая атмосфера,  потому что сегодня перед городом стоят столь серьезные проблемы, и городское большинство Еревана с таким безумным бешенством не может решить эти задачи. Я бы очень хотела, чтобы 2 оппозиционные партии могли поднять проблемы и хотя бы сделать их услышанными, потому что их решение нашими немногочисленными квотами трудно”, - заметила Наира Зограбян.
Депутат от фракции “Процветающая Армения” воздержалась от оценки деятельности членов фракции совета старейшин Еревана “Луйс” Ани Хачатрян и Техмины Варданян. Что касается Давида Хажакяна, Наира Зограбян отметила:
“Давида Хажакяна я считаю профессиональным старейшиной, в его молодом возрасте он является одним из редких профессиональных старейшин всего совета”.
Отметим, что членов фракции совета старейшин Еревана “Луйс” 3-е. Давид Хажакян – член партии “Светлая Армения”, а Ани Хачатрян и Техмина Варданян – партии “Республика”. Обратившись к недовольствам Эдмона Марукяна относительно освещения СМИ, Наира Зограбян сказала, что она полностью не знакома со вчерашним заседанием совета старейшин, не может сказать, насколько СМИ были беспристрастны.
“Небольшую часть проследил, которая оставила на меня очень плохое, некрасивое впечатление, но я бы хотел, если наши СМИ передают выступление совета старейшин, то пусть передадут также игнор, смех мэра (если конечно следили за этим). То есть избирательное освещение для меня неприемлемо”,  - отметил он.