133 կանչ, 44 հրդեհ. 42 ՃՏՊ, 9 թունավորման դեպք․ 911-ն ամփոփում է անցած շաբաթը
ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ  ճգնաժամային կառավարման  ազգային կենտրոնում դեկտեմբերի 9-ից 15-ը գրանցվել է 252 դեպք, որից  100-ը՝ արտակարգ:
Նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 133 կենցաղային կանչ, 44 հրդեհի ահազանգ, 42 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 4 և տուժել 50 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 3 քաղաքացի:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 9 դեպք, զոհվել է 3 և տուժել 15 քաղաքացի:
Եղանակային պայմանների հետ կապված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 4 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 3 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 5 տրանսպորտային միջոց:

133 вызовов, 44 пожара, 42 ДТП, 9 случаев отравления: 911 подводит итоги прошедшей недели
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС РА с 9 по 15 декабря зарегистрировано 252 случая, 100 из которых - чрезвычайные.
За указанный период было зарегистрировано 133 бытовых вызова, 44 сообщения о пожарах, 42 ДТП, в результате которых погибли 4 человека и 50 пострадали, в результате оперативных спасательных действий спасены 3 человека.
За неделю было зарегистрировано 9 случаев отравления, 3 человека погибли и 15 пострадали.
В связи с погодными условиями зафиксировано 4 случая блокировки транспортных средств. Спасатели оказали помощь трем гражданам, доставили в безопасное место 5 транспортных средств, заблокированных на автодорогах.