Արա Պապյանի դեմ սանկցիա չի կիրառվի. միջնորդությունը մերժվել է
Դատավոր Գոռ Թորոսյանը մերժել է «Մոդուս Վիվենդի» կենտրոնի ղեկավար, քաղաքագետ Արա Պապյանի նկատմամբ դատական սանկցիա կիրառելու հայցվոր կողմի ներկայացրած միջնորդությունը։ Այդ մասին «Ա1+»-ին տեղեկացրեց Արա Պապյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Աջափնյակ նստավայրում ընթացավ Սեդրակ Քոչարյանի հայցի քննությունն ընդդեմ Արա Պապյանի:
Երեկ կայացած նիստի սկզբում հայցվող կողմը միջնորդություն ներկայացրեց՝ պահանջելով դատական սանկցիա կիրառել վերջինիս նկատմամբ՝ նրա Ֆեյսբուքյան գրառման համար։
Դատական նիստը կկայանա փետրվարի 27-ին:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Սեդրակ Քոչարյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Արա Պապյանի: Նա զրպարտություն է համարում հարցազրույցներից մեկում Արա Պապյանի արտահայտած այն միտքը, որ բջջային հեռախոսի ներկրման ոլորտի բազմաթիվ գործարարներ ճնշման են ենթարկվել, քանի որ Սեդրակ Քոչարյանն է տնօրինել բջջային հեռախոսների ներկրման ոլորտը:

Против Ара Папяна не будет применена санкция: ходатайство отклонено
Судья Гор Торосян отклонил ходатайство, поданное стороной истца, о применении судебной санкции в отношении руководителя центра «Модус Вивенди», политолога Ара Папяна. Об этом «А1+» сообщил Ара Папян.
Напомним, что вчера в резиденции Ачапняк Ереванского суда общей юрисдикции состоялось рассмотрение иска Седрака Кочаряна против Ара Папяна.
В начале вчерашнего заседания сторона истца подала ходатайство, требуя применить судебную санкцию в отношении последнего, за его запись в Фейсбуке.
Судебное заседание состоится 27-го февраля.
Напомним, что сын Роберта Кочаряна Седрак Кочарян подал иск против Ара Папяна. Он считает клеветой высказанную в одном из интервью Ара Папяном мысль о том, что многочисленные бизнесмены в области импорта сотовых телефонов подвергались давлению, поскольку Седрак Кочарян распоряжался сферой импорта сотовых телефонов.