Մհեր Գրիգորյանը Մոսկվայում մասնակցել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության տնտեսական խորհրդի 84-րդ նիստին:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին մեկ տասնյակից ավելի հարցեր: Քննարկվել են ԱՊՀ շրջանակներում տնտեսական համագործակցության արդիական հարցերը, Մինչև 2030 թվականը ԱՊՀ տնտեսական զարգացման ռազմավարության նախագիծը և Մինչև 2020 թվականը ԱՊՀ մասնակից պետությունների նորարարական համագործակցության միջպետական ծրագրի շրջանակներում պիլոտային միջպետական նորարարական նախագծերի իրականացման ընթացքը:
Ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր ԱՊՀ մասնակից պետությունների էներգոռեսուրսների արտադրման և սպառման կանխատեսման, երկաթուղային տրանսպորտի համաձայնեցված սակագնային քաղաքականության, կրթական և գիտատեխնիկական ոլորտներում համագործակցության, հակաօդային պաշտպանության ընդհանուր համակարգի, ինչպես նաև տեղեկատվավերլուծական  նյութերի վերաբերյալ:

Мгер Григорян принял участие в заседании Экономического совета СНГ
Находящийся с рабочим визитом в Москве вице-премьер Мгер Григорян принял участие в 84-м заседании Экономического совета Содружества независимых государств.
В повестку дня заседания было включено более десятка вопросов. Были обсуждены актуальные вопросы экономического сотрудничества в рамках СНГ, проект Стратегии экономического развития СНГ до 2030 года и процесс реализации Пилотных межгосударственных инновационных проектов в рамках Межгосударственной программы инновационного сотрудничества СНГ до 2020 года.
Был подписан ряд документов о прогнозе производства и потребления энергоресурсов государств–участников СНГ, согласованной тарифной политике в сфере железнодорожного транспорта, сотрудничестве в области образования и науки, общей системе противовоздушной обороны, а также информационно-аналитических материалах.