Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ակադեմիկոս Դավիթ Սեդրակյանի ընտանիքին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ակադեմիկոս Դավիթ Սեդրակյանի ընտանիքին ու հարազատներին, որում ասվում է.
«Խոր կսկիծով տեղեկացա անվանի գիտնական, գիտության կազմակերպիչ ու հմուտ մանկավարժ, իմ ուսուցիչ ակադեմիկոս Դավիթ Սեդրակյանի մահվան մասին։
Նա առանձնահատուկ էր թե՛ որպես պրպտուն գիտնական, թե՛ որպես գիտության բազմափորձ կազմակերպիչ, թե՛ որպես իսկական մանկավարժի որակներով օժտված դասախոս, և, իհարկե, որպես մարդ, ով ուներ բարձր արժեհամակարգ։
Մեր հանդիպումն այս տարվա գարնանը, երբ ես անվանի գիտնականին իր տանը հանձնեցի պետական բարձր պարգևը, վերածվեց անցյալի, ներկայի ու ապագայի մասին մի գեղեցիկ զրույցի, որի ընթացքում ես վերստին լսեցի իմ վաղեմի դասախոսի իմաստուն խոսքը»։

Армен Саркисян выразил соболезнование семье академика Давида Седракяна
Президент Армении Армен Саркисян выразил соболезнование семье и родным академика Давида Седракяна. В послании говорится:
“С глубокой скорбью узнал о кончине известного ученого, организатора науки и умелого педагога, моего учителя академика Давида Седракяна.
Он был особенным и как ученый, и как опытный организатор науки, и как преподаватель, наделенный качествами настоящего педагога, и, конечно же, как человек, у которого была высокая система ценностей.
Наша встреча весной этого года, когда я в своей резиденции известному ученому вручал высокую государственную награду, превратилась в прекрасную беседу о прошлом, настоящем и будущем, в течение которой я вновь слушал мудрую речь моего давнего преподавателя”.