Գոհար Վարդանյանը հայրենիքին անձնվիրաբար ծառայելու ու ընտրած գործին անձնուրաց նվիրումի վառ օրինակ է. նախագահ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը լեգենդար հետախույզ Գոհար Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա բարեկամներին և հարազատներին:
«Մենք կորցրինք ուժեղ, իմաստուն, հմայիչ, իսկապես մեծ մի կնոջ, որը հայրենիքին անձնվիրաբար ծառայելու ու ընտրած գործին անձնուրաց նվիրումի վառ օրինակ է:
Ինչպես և Գևորգ Վարդանյանը, Գոհար Վարդանյանը Հայաստանի մեծ հայրենասեր էր և հատուկ վերաբերմունք ուներ հարազատ Գյումրիի նկատմամբ»,- ասվում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի ցավակցական հեռագրում:
Նախագահը նշել է, որ ողջ աշխարհում հայտնի հետախույզ հայ ամուսիններ Գոհար և Գևորգ Վարդանյանները դեռ կենդանության օրոք դարձան լեգենդ՝ հավերժ մնալով համաշխարհային պատմության մեջ: «Մշտապես կհիշենք այս յուրահատուկ զույգի, նրանց փառահեղ ու հերոսական կյանքի, բարի գործերի և ողջ աշխարհի խաղաղության գործում ունեցած մեծ ներդրման մասին»,- ասվում է Հանրապետության նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Гоар Варданян является ярким примером самоотверженного служения Родине и самоотверженной преданности избранному делу: президент
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с кончиной легендарной разведчицы Гоар Варданян направил телеграмму соболезнования ее родным и близким.
“Мы потеряли сильную, мудрую, очаровательную, действительно великую женщину, которая является ярким примером самоотверженного служения Родине и самоотверженной преданности избранному делу.
Как и Геворг Варданян, Гоар Варданян была большим патриотом Армении и имела особое отношение к родному Гюмри”, - говорится в телеграмме соболезнования президента Армена Саркисяна.
Президент отметил, что известные во всем мире разведчики - армяне Гоар и Геворг Варданяны еще при жизни стали легендой, оставшись навечно в мировой истории. Мы всегда будем помнить об этой уникальной паре, об их славной и героической жизни, о добрых делах и о большом вкладе в мир во всем мире”, - говорится в телеграмме соболезнования президента Республики.