Խորեն Հովհաննիսյանը պատրաստ է գլխավորել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան
Հայաստանի լեգենդար ֆուտբոլիստ Խորեն Հովհաննիսյանը կպայքարի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի թափուր պաշտոնի համար։
«Ֆուտբոլի ֆեդերացիայից դեռ փաստաթուղթ չենք ստացել կապված նախագահական ընտրությունների հետ, չգիտենք ինչ կանոնակարգով է անցկացվելու այն։ Անկախ ամեն ինչից, ես դնելու եմ իմ թեկնածությունը ՀՖՖ նախագահի ընտրություններում։ Այժմ աշխատում ենք ֆուտբոլի զարգացման ծրագրի վրա», - «Ա1+»-ին հայտնեց Խորեն Հովհաննիսյանը, որը նորաստեղծ Երևանի «Անի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահն է։
Ի դեպ, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան (ՀՖՖ) քիչ առաջ նշել է, թե ինչ կարգով են ընտրվելու ֆեդերացիայի նախագահը և գործկոմը։
ՀՖՖ-ն մինչեւ դեկտեմբերի 23-ը պետք է ավարտի ՀՖՖ անդամ 34 հասարակական կազմակերպությունների (ՀԿ) զտման գործընթացը, որից հետո տեղի կունենա ՀՖՖ նախագահի և գործադիր կոմիտեի 16 անդամների ընտրությունը։
Գործադիր կոմիտեն ՀՖՖ քարտուղարության զեկույցների հիման վրա մոտակա նիստի ընթացքում կորոշի, թե որ ՀԿ-ների անդամակցությունն է կասեցվելու։ Մինչև դեկտեմբերի 2-ը ՀԿ-ները պետք է ներկայացնեն 1-ական թեկնածու գործկոմի անդամի և ՀՖՖ նախագահի պաշտոնի համար։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 21-ին ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը ներկայացրեց հրաժարական։ Գործադիր կոմիտեի կազմը կլուծարվի դեկտեմբերի 23-ին։

Хорен Ованнисян готов возглавить Футбольную федерацию Армении
Легендарный футболист Армении Хорен Ованнисян будет бороться за вакантную должность председателя Футбольной федерации Армении.
«Мы пока не получали документа из футбольной федерации в связи с выборами председателя, не знаем по какому регламенту они будут проводиться. Вне зависимости от чего-либо, я вынесу свою кандидатуру на выборах председателя ФФА. Сейчас работаем над программой развития футбола», - сообщил «А1+» Хорен Ованнисян, который является председателем ереванского футбольного клуба «Ани».
Кстати, Футбольная федерация Армении (ФФА) недавно отметила, какой процедурой будут избираться председатель и исполком федерации.
ФФА до 23-го декабря должна завершить процесс фильтрации 34 общественных организаций – членов ФФА, после чего состоятся выборы председателя ФФА и 16 членов исполнительного комитета.
Исполнительный комитет на основании докладов секретариата ФФА во время ближайшего заседания определит, членство каких НПО будет приостановлено. До 2-го декабря НПО должны представить по 1-му кандидату на должность члена исполкома и председателя ФФА.
Напомним, что 21-го ноября председатель ФФА Артур Ванецян подал в отставку. Состав исполнительного комитета будет распущен 23-го декабря.