«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի դատապարտյալը դիմել է փախուստի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 05։00-ի սահմաններում, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում բուժման մեջ գտնվող ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1988թ. ծնված Արայիկ Սամվելի Սարգսյանը հիվանդասենյակից դիմել է փախուստի։
Ա. Սարգսյանը (նախկինում դատապարտված 7 անգամ) դատապարտվել էր ազատազրկման 6 տարի 6 ամիս ժամկետով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի 3-րդ մասով։
Արտաքին նկարագիրը՝ հասակը մոտ 170սմ, ատլետիկ կազմվածքով, շագանակագույն աչքերով, լայն ճակատով, սև մազերով, հաստ շուրթերով, փռված, թեք քթով, պարանոցի ձախ հատվածում առկա է վնասվածք վիրակապով, հագին եղել է սև բլուզ, սև սպորտային հագուստ և հողաթափեր:
Վերջինիս տեսնողներին կամ նրա գտնվելու վայրի մասին տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք զանգահարել 1-02, 010-44-29-04 հեռախոսահամարներով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին։

Осужденный уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” обратился в бегство
Поддержи А1+!Араик Саркисян, осужденный уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” МЮ РА 1988 г. р., находившийся на лечении в медицинском центре “Эребуни”, около 05: 00 часов 18 ноября скрылся из больничной палаты.
Саркисян (7 раз ранее судимый) был приговорен к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы по части 3 статьи 177 УК РА.
Внешний облик осужденного: рост около 170см, спортивная фигура, карие глаза, широкий лоб, черные волосы, толстые губы, широкий кривой нос, на левой части шеи повязка, на нем черная блуза, черная спортивная одежда и тапочки.
“Кто обнаружит осужденного, или располагает информацией о его местонахождении, просим позвонить по номерам 1-02, 010-44-29-04 или обратиться в ближайший отдел полиции. Конфиденциальность лица, представившего информацию гарантирована”, - говорится в сообщении.