Արա Բաբլոյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին որոշման դեմ ներկայացված բողոքը մերժվել է
Ազգային Ժողովի նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին որոշման դեմ նրա պաշտպանի ներկայացրած բողոքը նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի որոշմամբ մերժվել է:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Քրեական գործի ուսումնասիրությամբ պարզվել է, որ նախաքննության ներկա փուլում ձեռք է բերվել ապացույցների բավարար համակցություն Արա Բաբլոյանին քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավելու համար:
Պաշտպանի կողմից այդ բողոքով, ի պաշտպանություն մեղադրյալի, ներկայացվել են որոշակի հանգամանքներ կամ փաստարկներ, որոնք լրիվ, օբյեկտիվ, բազմակողմանի քննությամբ ստուգելու համար կձեռնարկվեն անհրաժեշտ միջոցներ, և դրանք կարժանանան համապատասխան իրավական գնահատականի:

Отклонена апелляция против решения о привлечении Ара Баблояна в качестве обвиняемого
По решению прокурора, осуществляющего надзор за законностью предварительного следствия, апелляция на решение о привлечении бывшего председателя Национального собрания Ара Баблояна в качестве обвиняемого, поданная его защитником, отклонена.
При изучении уголовного дела выяснилось, что на данном этапе предварительного следствия было приобретено достаточное сочетание доказательств, необходимых для привлечения Ара Баблояна в качестве обвиняемого по данному уголовному делу.
В апелляции защитника в защиту обвиняемого были представлены определенные обстоятельства или аргументы, для полного, объективного, всестороннего расследования которых, будут предприняты необходимые меры, и они удостоятся соответствующей правовой оценки.