«Պահանջվում է ԿԳՄՍ նախարար». Կառավարության դիմաց պահանջում են Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը․ լուսանկարներ (տեսանյութ)
«Արայիկ, հեռացի՛ր», «Ո՛չ ապազգային դրամաշնորհներին», «Գնա՛ տուն», «Պահանջվում է ԿԳՄՍ նախարար» պաստառներով Դաշնակցության երիտթեւի մի խումբ ներկայացուցիչներ կառավարության շենքի առջև են։ Նրանք պահանջում են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը։
Հավաքվածներից Արգիշտի Գևորգյանը հայտարարեց, որ «Մել» (սեռափոխված ծանրամարտիկ Մելինե/Մել Դալուզյանի մասին պատմող ֆիլմ - հեղ.) ֆինանսավորումը լցրեց համբերության բաժակը։
Նա ասաց, որ նախկինում, մասնավորապես՝ դաշնակցական նախարար Լևոն Մկրտչյանի օրոք այսպիսի երևույթներ չեն եղել։ Ա․ Գևորգյանը հավելեց, որ ակցիաները շարունակվելու են, մինչև Արայիկ Հարությունյանը հրաժարական տա։

«Требуется министр ОНКС»: напротив Правительства требуют отставки Араика Арутюняна: фотографии (видео)
Группа представителей молодежного крыла Дашнакцутюн с плакатами «Араик, уходи!», «Нет антинациональным фондам», «Иди домой», «Требуется министр ОНКС» находятся напротив здания правительства. Они требуют отставки Министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна.
Из собравшихся Аргишти Геворгян заявил, что финансирование «Мел» (фильма, рассказывающего о тяжелоатлете Мелине/Мел Далузян, сменившем пол) переполнило чашу терпения.
Он сказал, что раньше, в частности, при дашнакском министре культуры Левоне Мкртчяне, таких явлений не было. А. Геворгян добавил, что акции будут продолжатся, пока Араик Арутюнян не подаст в отставку.