Լողի աշխարհի գավաթ. Հայաստանից լավագույն արդյունք գրանցել է Արթուր Բարսեղյանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի չորս լողորդներ մասնակցել են Կազանում անցկացված լողի աշխարհի գավաթի խաղարկության 6-րդ փուլին:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը, 50 մետր ազատ ոճում Արթուր Բարսեղյանը 23.10 վայրկյան արդյունքով գրավել է 16-րդ տեղը, իսկ Վահան Մխիթարյանը՝ 34-րդ (24.32): Արթուր Բարսեղյանն ուժերը փորձել է նաև ազատ ոճի 100 մետրում, որտեղ նույնպես 16-րդն է եղել (50.78):
Կանանց պայքարում Նինա Կիրակոսյանը թիկնալողի 50 մետրում 31.30 վայրկյան արդյունքով զբաղեցրել է 29-րդ տեղը, 100 մետրում՝ 27-րդը (1:08.36), իսկ 200 մետրում՝ 20-րդը (2:30.54):
Անի Պողոսյանը 50 մետր ազատ ոճում ցույց է տվել 43-րդ արդյունքը (28.02): 100 մետր ազատ ոճում նա 59.75 վայրկյանով գրավել է 30-րդ տեղը:

Кубок мира по плаванию: Из Армении лучший результат зарегистрировал Артур Барсегдян
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении в вольном стиле на 50 метров Артур Барсегян с результатом 23.10 секунд занял 16-е место, а Ваан Мхитарян – 34-е (24.32). Артур Барсегян попробовал силы в 100 метрах в вольном стиле, где также был 16-м (50.78).
В борьбе среди женщин Нина Киракосян заняла 29-е место с результатом 31.30 в заплыве на спине на 50  метров, на 100 метров  - 27-е (1:08.36), а на 200 метров – 20-е (2:30.54).
Ани Погосян в вольном стиле на 50 метров продемонстрировала 43-й результат (28.02). В вольном стиле на 100 метров она с 59.75 секундами заняла 30-е место.