ԱԻՆ-ի առանձին ուղղաթիռ ունենալը ֆինանսական տեսակետից ձեռնտու չէ․ Ֆելիքս Ցոլակյան (տեսանյութ)
Այս տարի մոտ 260 մլն դրամի գործիք է գնվել, որն օգտակար է անտառային հրդեհների և խոտածածկ տարածքներում հրդենհների մարման համար։ ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
«Մենք սպասում ենք տեխնիկայի նոր խմբաքանակի՝ ճապոնական և ռուսական։ Ճապոնական 22 մեքենա և ռուսական 26 մեքենա, եթե դրանք ժամանակին գան, չուշանան, մենք բավականին ապահովված կլինենք»,- ասաց նախարարը։
Ինչ վերաբերում է ուղղաթիռ ունենալուն, Ֆելիքս Ցոլակյանը տեղեկացրեց, որ ուղղաթիռի հարցը կլուծվի Պաշտպանության նախարարության հետ։
«ԱԻՆ-ի առանձին ուղղաթիռ ունենանալը ֆինանսկան տեսակետից ձեռնտու չէ, իսկ եթե ՊՆ-ն անի, մեզ ձեռնտու է»,- նշեց Ֆելիքս Ցոլակյանը։

Иметь отдельный вертолет МЧС невыгодно с финансовой точкой зрении: Феликс Цолакян (видео)
В этом году были приобретены инструменты на сумму 260 млн, что полезно для тушения лесных пожаров и  пожаров на покрытых травой территорией. В беседе с журналистами в НС сообщил министр чрезвычайных ситуаций Феликс Цолакян.
«Мы ждем новой партии техники – японской и российской. 22 японских и 26 российских автомобилей, если они своевременно приедут, не опоздают,  мы будем достаточно обеспечены», - сказал министр.
Что касается того, чтобы иметь вертолет, Феликс Цолакян сообщил, что вопрос вертолета решится с Министерством обороны.
«Иметь отдельный вертолет МЧС с финансовой точки зрения невыгодно, если сделает МО, нам выгодно», - отметил Феликс Цолакян.