Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար
Նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 9:30-ի դրությամբ, Ստեփանծմինդա - Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար: Ծանրաքաշ  և  կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների  համար   ավտոճանապարհը փակ է:
Այս մասին Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից  տեղեկացրել են «Հայաստանի ավտոմոբիլային ճանապարհների տնօրինություն» ՊՈԱԿ-ին
Ժամը 9:00-ի դրությամբբաց են hանրապետության միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները:
«Հայաստանի ավտոմոբիլային ճանապարհների տնօրինություն» ՊՈԱԿը վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու նպատակով վարորդներին խորհուրդ է տալիս երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:

Дорога Степанцминда - Ларс открыта только для легковых автомобилей
По состоянию на 9:30 4 ноября Дорога Степанцминда - Ларс открыта только для легковых автомобилей. Для транспортных средств с тяжелым весом и с прицепами дорога закрыта. Об этом в ГНКО “Дирекция автомобильных дорог Армении” сообщили из Дорожного департамента Министерства инфраструктур Грузии.
По положению на 9:00, все дороги межгосударственного и республиканского значения открыты. Во избежание происшествий, ДТП и заторов на дорогах,  ГНКО “Дирекция автомобильных дорог Армении” советует водителям ездить исключительно на автомобилях, оснащенных зимними шинами.