Արմեն Սարգսյանի հրավերով Հայաստան կժամանի «SkyPower» ընկերության պատվիրակությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով հոկտեմբերի 28- 30-ը Հայաստան է ժամանելու «SkyPower» ընկերության պատվիրակությունը:
«SkyPower»-ն արևային էներգետիկայի ոլորտում մասնագիտացած խոշոր ընկերություն է, որը գործունեություն է ծավալում աշխարհի մի շարք երկրներում, զբաղվում է էլետրաէներգետիկական համակարգերի նախագծմամբ ու կառուցմամբ:
Նախագահ Սարգսյանի առաջին հանդիպումն ընկերության ղեկավարության հետ կայացել էր դեռևս այս տարվա հունվարին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում՝ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում: Հենց այստեղ էլ պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել Հայաստան այցելության և համագործակցության հնարավորությունների շուրջ քննարկումները շարունակելու վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է ընկերության պատվիրակության հանդիպումը նախագահ Արմեն Սարգսյանի, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, ինչպես նաև էլեկտրաէներգետիկայի և արևային էներգիայով զբաղվող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:

По приглашению Армена Саркисяна в Армению приедет делегация компании “SkyPower”
Поддержи А1+!По приглашению президента Республики Армения Армена Саркисяна с 28 по 30 октября в Армении будет делегация компании “SkyPower”.
“SkyPower” - крупная компания, специализирующаяся в сфере солнечной энергетики, которая работает в ряде стран мира, занимается проектированием и строительством электроэнергетических систем. Первая встреча президента Саркисяна с руководством компании состоялась еще в январе этого года в Объединенных арабских эмиратах в рамках Форума “Неделя стабильности Абу-Даби”. Именно там и была достигнута договоренность о визите в Армению и продолжении обсуждений вокруг возможностей сотрудничества.
В ходе визита планируется встреча делегации компании с президентом Арменом Саркисяном, министром территориального управления и инфраструктур, а также с представителями компаний, занимающихся электроэнергетикой и производством солнечной энергии.