ՀՀ պաշտպանության նախարարն աշխատանքային այցով մեկնել է Բրյուսել
Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը ուժեր տրամադրող երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 24-ից 25-ը աշխատանքային այցով մեկնել է Բրյուսել:
Այցի շրջանակում Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 24-ին հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Միրչա Ջեոանայի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է Միրչա Ջեոանային նշանակման կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է Հայաստանի մասնակցությունը Կոսովոյում և Աֆղանստանում իրականացվող առաքելություններին:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի կողմից Սիրիայում իրականացվող մարդասիրական առաքելության ընթացքը, նպատակները, առաքելության կարողությունների և աշխարհագրության ընդլայնման հնարավորությունները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Հարավային Կովկասի և Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны Армении с рабочим визитом отбыл в Брюссель
Поддержи А1+!Министр обороны Республики Армения Давид Тоноян с 24 по 25 октября с рабочим визитом отправился в Брюссель для участия во встрече министров обороны стран-участниц миссии НАТО «Решительная поддержка» в Афганистане.
В рамках визита 24 октября Давид Тоноян встретился с заместителем генсека НАТО Мирчей Джоанэ.
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества Армения-НАТО. Стороны двусторонне подчеркнули важность участия Армении в миссиях, осуществляемых в Косово и Афганистане.
По просьбе заместителя генерального секретаря НАТО Давид Тоноян представил процесс выполнения гуманитарной миссии Армении в Сирии, цели, возможности миссии и возможности расширения ее географии.
В ходе встречи стороны также обсудили вопросы, касающиеся безопасности региона Южного Кавказа и Ближнего Востока.