Հանրությունը պատրաստ չէ Նաիրի Հունանյանի ազատությանը. Տարոն Սիմոնյան (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանի դիտարկմամբ՝ հանրությունը պատրաստ չէ Նաիրի Հունանյանի ազատությունը  այլ պատժատեսակով փոխանակելուն: Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց պատգամավորը: «Կարծում եմ, որ հասարակական արձագանքը բացասական է»,- ասաց նա:
Տարոն Սիմոնյանի համոզմամբ՝ հասարակությունում ընկալումներ կան, որ Հոկտեմբերի 27-ի գործը ամբողջությամբ բացահայտված չէ և կան անձինք, որոնք գործի իրական մեղավորներն են, բայց անազատության մեջ չեն գտնվում:
«Ես էլ մասնակիորեն կարող եմ ասել, որ ինձ մոտ էլ կան կասկածներ, որոնք ամբողջությամբ չեն փարատվել: Հույս ունեմ, որ ինչպես «Մարտի 1-ի գործն» է քննարկման առարկա դարձել, այնպես էլ Հոկտեմբերի 27-ը պետք է ամբողջությամբ բացահայտվի, որ հասարակության մոտ որևէ կասկած չլինի: Իհարկե, ես նաև կողմ չեմ, որ անընդհատ հետ դառնանք անցյալի խնդիրները փորփրենք, բայց այն խնդիրները, որոնք մեր պետության զարգացման գործում էականորեն շեղումներ են ապահովել, գոնե այս խնդիրներին պետք է վերջնական պատասխան տրվի»,- ընդգծեց Տարոն Սիմոնյանը:
Նշենք, որ «Հոկտեմբերի 27-ի գործով» ցմահ ազատազրկման դատապարտված Նաիրի Հունանյանի դիմել է պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակվել:

Общественность не готова к свободе Наири Унаняна: Тарон Симонян (видео)
Депутат от фракции “Светлая Армения” Национального собрания Тарон Симонян считает: общественность не готова к свободе Наири Унаняна. Об этом в беседе с журналистами в парламенте сказал депутат. “Думаю, что общественная реакция отрицательная”, - сказал он.
По убеждению Тарона Симоняна, в обществе есть восприятия, что дело 27-го октября не раскрыто полностью и есть лица, которые являются реальными виновными дела, но не находятся под стражей.
«Я тоже частично могу сказать, что и у меня есть подозрения, которые полностью не развеялись. Надеюсь, что как дело “1 Марта” стало предметом обсуждения, так и 27-е Октября должно быть полностью раскрыто, чтобы у общества не было никаких подозрений. Конечно, я также против постоянно обращаться назад, копать проблемы прошлого, но те проблемы, которые обеспечили существенные отклонения в развитии нашего государства, хотя бы этим проблемам должен быть дан окончательный ответ”, - подчеркнул Тарон Симонян.
Отметим, что осужденный на пожизненног заключение по делу “27-го октября” Наири Унанян обратился для условного досрочного освобождения.